Moju úrodu na záhradke vždy napadli škodci, ktorých som sa nevedela zbaviť. Potom som vyskúšala túto jednu vec, ktorá ako jediná fungovala na 100%

Mary

Okrem práce v zeleninových záhonoch a strihania ozdobných kríkov či stromčekov si každý z nás vo svojej záhrade aj rád oddýchne. Slnko svieti, vtáci krásne spievajú, vánok vám šuští vo vlasoch a túto krásnu chvíľu preruší jeden zo škodcov, ktorých nikto z nás v záhrade nevidí rád. V dnešnej dobe už existujú rôzne prípravky na rýchle zbavenie sa škodcov. Nájdeme ich v podobe sprejov, lepidiel či rôznych granúl. Tieto prostriedky však škodcov neodoženú natrvalo. 

záhrada 1
takprosto.cc

Ponúkame vám niekoľko skvelých spôsobov, ako sa nečakaných hostí zbavíte raz a navždy. Najlepšie však je, že to zvládnete bez použitia chemikálií a bez míňania peňazí.

Vošky

Tento hmyz je nepríjemný hlavne keď si chceme v kľude vypiť čaj alebo si dať na terase olovrant. Počet vošiek vo vašej záhrade znížite jednoduchým trikom. Zabaľte si ruku do lepiacej pásky tak, aby bola lepiaca časť z vonkajšej strany. Rukou sa následne dotýkajte všade kde sa vošky najviac vyskytujú, napríklad na listoch a stonkách rastlín. Tento postup párkrát zopakujte, vošky sa nalepia na pásku a po dôkladnom opakovaní tohoto procesu zmiznú natrvalo.

záhrada 2
takprosto.cc

Slimáky

Sú veľmi nepríjemnými spoločníkmi v záhrade najmä preto, že dokážu napáchať rôzne rozsiahle škody na úrode. Pokiaľ ste ochotní obetovať fľašku piva, budete mať okamžite po starostiach. Vo vzdialenosti asi jedného metra položte nádobky, do ktorých nalejte pivo. Slimákov tento pach priťahuje, prilákate ich teda veľmi jednoducho.

záhrada 3
takprosto.cc

Motýle

Tento druh motýľa je veľmi špecifický, živia sa hlavne listami kapusty. Malé motýle síce zjedia iba listy, ale dospelí jedinci sú schopní preniknúť až do hĺbky, čo vedie k úplnému odumretiu celej kapusty. Pokiaľ máte s týmto druhom problémy aj vy, nasaďte okolo kapusty fenikel, rascu alebo aníz. Pach z týchto rastlín motýľov úplne odradí.

záhrada 4
takprosto.cc

Komáre

Tento druh hmyzu je pre nás všetkých asi jedným z najnepríjemnejších. Vyskytujú sa najmä v okolí vody a riečnych oblastí, v poslednej dobe však nie je neobvyklé, že ich nájdeme vo veľkom množstve aj v mestách. Ak vás tento hmyz neustále otravuje, vyskúšajte použiť klinček, bazalku alebo eukalyptus. Vôňu z týchto rastlín komáre neznášajú a odpudzuje ich. Taktiež pomôže aj to, keď k zdroju tepla nakvapkáte pár kvapiek éterického oleja.

záhrada 5
takprosto.cc

Osy

Odohnať osy je naozaj veľmi jednoduché. Hrsť mletej kávy dajte do nádoby (žiaruvzdornej), zapáľte kávu a potom zahaste. Tento dym osy natoľko odpudzuje, že sa hmyz k vášmu okoliu vôbec nepriblíži.

záhrada 6
takprosto.cc

Krt

Záhradkári sú pri tomto malom zvieratku naozaj v rozpakoch. Na jednej strane sú skvelými pomocníkmi pri premiešavaní zeminy, ktorá je plná výživných zložiek. Na strane druhej však zhromažďuje veľa zeminy na jednotlivých miestach. Ak vás krtko v záhrade znepokojuje a robí vám vrásky, použite mydlovú vodu alebo cesnak. Mydlovú vodu alebo rozpučený cesnak zmiešaný s vodou nalejte do dier, ktoré krtko urobil. Tento trik pomôže zvieratko odradiť od návštev vašej záhrady bez toho, aby ste mu akokoľvek uškodili.

záhrada 7
takprosto.cc

V súčasnej dobe existuje veľa výrobkov proti škodcom, ktoré nájdete už takmer v každom obchode. Tieto výrobky však nemajú dlhodobý účinok. Vyskúšajte jeden z týchto trikov, ktorý je prírodného pôvodu a naviac ušetrí nielen vašu peňaženku, ale aj záhradu od zbytočných chemikálií.

Pozri aj: Do zemiakov som vyrezala malé dierky a do nich som dala stonky. O niekoľko týždňov som mala na záhrade niečo naozaj nádherné

zdroj: babskeveci.sk (Marianna), takprosto.cc

1
Komentovať