Nahnevaná žena kritizuje Slovákov. Nedodržiavate opatrenia a nenosíte rúška, v Nemecku je to naopak

Lucia Mužlová

Ilustračná foto: Radovan Stoklasa

V posledných dňoch na Slovensku začali prípady nákazy koronavírusom pribúdať. Žiaľ ľuďom stále viac vadia opatrenia a nariadenia, najmä nosenie rúška.

Mnohí tvrdia, že koronavírus neexistuje, pretože vo svojom okolí nemajú nikoho, kto sa nechal otestovať, prípadne vznikajú konšpiračné teórie o tom, že je to nástroj vlády, aby mohla ovládať občanov. Tiež ľudia obviňujú médiá a politikov, že si čísla vymýšľajú a že len strašia. Právo na informácie má každý rovnaké a médiá majú za úlohu informovať občanov, no ich názory niekedy meniť nedokážu.

Keď žena anonymne a otvorene skritizovala Slovákov za neplnenie opatrení a nenosenie rúšok a ešte si dovolila ich porovnávať s Nemcami, strhla sa v komentároch veľká hádka a ľudia jej písali naozaj rôzne veci. Status publikovala stránka Nekŕmte nás odpadom, ktorá ale v minulosti uverejnila aj hoaxy. Toto je však názor ženy, ktorá sa vracala z Nemecka na Slovensko. Takto prebiehala jej cesta.

V Nemecku to vyzerá inak

Foto: TASR/AP

„Strašne som nas***á. Vrátila som sa z Nemecka, kam dobre, že som nešla so skafandrom, lebo veľa korony. IC vlak, ktorým som cestovala z Viedne bol len na miestenky, sedeli sme striedavo, aby bol dodržaný odstup medzi cestujúcimi. Všetci do jedného mali na sebe rúška celú cestu. Po každom použití toalety nabehol upratovač, ktorý všetko vydezinfikoval,včetne kľučky. Tiekla teplá voda, hajzel voňal jak lúka s fialkami a všade bola dostupná dezinfekcia.

V Nemecku sú takisto, ako u nás, povinne rúška len vo vnútorných priestoroch. Ale keď som prišla do centra na otvorenú pešiu zónu, tak aj tam malo rúško asi 90 % ľudí. V obchodoch sa dezinfikuje, DM-ko aj rúčky na košíku po každom zákazníkovi. A hlavne sa dodržiavajú v predajniach odstupy medzi zákazníkmi! Bez toho, aby na to niekto upozorňoval.

Turisti vypisujú osobné údaje

Foto: TASR/AP

Keď chceš ísť do reštiky alebo na pivo, tak skôr ako ti prinesú jedálny lístok, tak máš pred sebou lajstro, kde musíš vypísať svoje kontaktné údaje a čas, kedy si v reštike bol. Vnútorné kúpaliská, wellnes, koncerty, kiná, divadlá, opery, futbaly, pre verejnosť , to všetko je ešte zatvorené. Vonkajšie kúpaliská sú len na online lístky, s uvedením osobných údajov a časom, kedy na kúpalisku budeš. Dráhy sú vyhradené, sú 3 metre široké a pláva sa dokola popri ohradách,aby bol dodržaný 1,5 m odstup, sledujú to plavčíci. Tráva na deky ohradená nie je, lebo automaticky si ľudia dávajú deky v bezpečnom odstupe.

Cesta na Slovensko

Foto: TASR/AP

A potom sa vraciam domov, rýchlikom z Blavy do Košíc. Vonku je 30 stupňov, kúpim si miestenku v nádeji, že miestenkový vozeň hádam nebude preplnený a zisťujem, že rúško mám na sebe ja a sprievodca. V našom kupé boli ešte dvaja starší ľudia, aj keď ich na to upozornil, tak si dali rúško asi na minútu a potom ho stiahli pod bradu.

V záchode netiekla žiadna voda, o dezinfekcii ani nesnívali a potom došla zastávka Podhájska! Tam sa nadrbalo toľko ľudí ako za komunistov. Stálo sa aj na chodbách. Vo vlaku asi 40 stupňov, klíma vypnutá a okná sa nedali otvoriť. Ľudia hlava na hlave, spotení, mladí, starí, plní zážitkov z kúpaliska a NIKTO nemal na sebe rúško.

Foto: pixabay

To isté ma čakalo, keď som v BB nastúpila do mestskej dopravy. A tak sa čudujeme,ako s a nám dvíhajú čísla a prečo sa nám zas zakáže cestovať a možno zas zavrú hranice. Lebo nie sme ochotní sa naučiť s koronou žiť! A pripadá mi úplne scestné, aby sa zas zavádzali karantény a podobné opatrenia a zakazovalo sa cestovať, kedže vo väčšine krajín sú ľudia disciplinovanejší ako u nás. Treba si v prvom rade urobiť poriadky pred vlastným prahom. Stačí len to, aby začali chodiť kontroly po vlakoch, po mestskej, po krčmách a dávali pokuty, keď sa nedodržujú hygienické predpisy. A hádam sa to naučíme.“

V komentároch pod týmto príspevkom si žena mohla nájsť rôzne odkazy. Ľudia ju kritizovali, že mala ostať v Nemecku, že uverila, že koronavírus existuje a zároveň vyjadrili jasný názor na rúška. Napriek tomu, že je dokázané, že ich účinnosť je vysoká a naozaj zabraňuje rýchlemu šíreniu vírusu, ľudia ich odmietajú a nechcú nosiť a ešte sa tým aj chvália a sú na to hrdí. Seba považujú za osoby so zdravým rozumom a ostatným odkazujú, nech nosia skafandre a nechajú sa zaočkovať, keď bude vakcína. Aký je váš názor?

Najnovšie články