Slovensko čaká poriadne ochladenie, vyťahujte bundy: V Tatrách môžete očakávať sneženie

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Počasie na Slovensku bude aj tento týždeň poriadne chladné. Teplota klesne dokonca tak, že v Tatrách bude snežiť, ochladí sa však aj vo viacerých oblastiach na severe Slovenska.

Ako uvádza portál Imeteo, za chladné počasie môžeme vďačiť studenému frontu, ktorý oddelil dve vzduchové hmoty. Počasie bude dnes ovplyvňovať aj okraj tlakovej výše. Pondelok preto prinesie premenlivú oblačnosť, najmä na severe a východe môžete počítať s prehánkami.

V Tatrách sneží

Od výšky 2 200 metrov budú na hrebeňoch Tatier prehánky snehové a vzhľadom na ročné obdobie bude poriadne chladno, keďže teplota klesne aj o viac ako 5 °C. Maximálna denná teplota dnes vystúpi zväčša v rozmedzí od +20 °C do +25 °C. Na severe, v Žilinskom a Prešovskom kraji a na Horehroní bude chladnejšie, a to od +15 °C do +20 °C.

Ku chladnému počasiu priniesie svoje aj vietor, ktorý celkový pocit ešte umocní. Menej bude fúkať na strednom Slovensku. Už v utorok sa mierne oteplí a v stredu budú teploty dosahovať +30 °C. Podľa najnovších predpovedí pôjdu teploty poriadne hore a začiatok budúceho týždňa prinesie na Slovensko extrémne horúčavy.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk
1
Komentovať