Môže byť kráľovnou aj prezidentkou, je veľmi pokojné dieťa. Toto ste nevedeli o Lilibet, dcére Harryho a Meghan

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (misanharriman/alexilubomirski)

Harry a Meghan privítali na svete svoje druhé dieťa, dcérku Lilibet Dianu, 4. júna 2021. Pred Vianocami sa s verejnosťou podelili o jej prvú fotografiu.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál People, Harry a Meghan sa od odchodu z kráľovskej rodiny držia v súkromí a nezverejňujú fotografie svojho staršieho syna Archieho, ale ani mladšej Lilibet. Tú nikto nevidel až do pár dní pred Vianoc, kedy ich osobný fotograf zverejnilnový záber, na ktorom po dlhšej dobe môžeme vidieť Archieho, ale po prvý raz aj malú Lilibet. Teraz sú však známe mnohé ďalšie fakty, ktoré ste možno o najmladšom prírastku nevedeli.

Je veľmi pokojná

Na súkromnej záhradnej párty Harry povedal, že byť otcom dvoch detí je v prvom rade o balanse. Prezradil však, že Lili je veľmi pokojná a zatiaľ je spokojná, keď len tak leží a sedí, zatiaľ čo Archie len tak pobehuje okolo nej.

Halloween sa jej nepáčil

Meghan povedala, že Lili na Halloween obliekla ako skunka „Kvetinku“ z rozprávky Bambi. Archie bol zase dinosaurus. Lili však v kostýme nebola spokojná a vydržala v ňom asi len päť minút.

Foto: Instagram (alexilubomirski)

Audiencia u kráľovnej

Hoci ešte kráľovná Alžbeta naživo Lilibet nevidela, zoznámili sa prostredníctvom videohovoru. Okrem toho vraj kráľovná musela schváliť jej meno a bola prvá z kráľovskej rodiny, ktorá Lilibet videla.

Môže byť kráľovnou aj prezidentkou

Lilibet je ôsma v poradí na britský trón, za svojím bratom Archiem a otcom Harrym, ktorý je momentálne na šiestom mieste. Keďže sa však narodila v USA, môže aj kandidovať za prezidentku.

Foto: TASR/AP

Jej meno má niekoľko významov

Harry a Meghan vybrali meno Lilibet ako poctu pre niekoľkých členov kráľovskej rodiny. Lilibet je prezývka kráľovnej Alžbety, ktorú jej dal zosnulý princ Philip. Jej stredné meno je Diana, čo je zase pocta zosnulej princeznej Diane.

Má nárok na dve občianstva

Bez ohľadu na to, že sa narodila v USA, keďže jej mama Meghan je rodená Američanka a Harry zase Brit, má nárok na obe občianstva. Rovnako to má aj Archie, ktorý sa narodil v Británii.