Zamiloval sa do nej, keď mal 15 rokov, bola jeho učiteľka: Príbeh lásky francúzskeho prezidenta a prvej dámy šokoval svet

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (emmanueletbrigittemacron)

Brigitte a Emmanuel Macron majú medzi sebou príbeh lásky, ktorý sa stal predmetom mnohých klebiet. Ľudia vo veľkom krútili hlavou a vytvárali si rôzne domnienky, ktoré obaja vyvracali.

Článok pokračuje pod videom ↓

Brigitte a Emmanuel sa stretli na strednej škole. Ona bola učiteľka, on študent. Mala 40 rokov, bola vydatá a mala tri deti. Emmanuel mal 15 a bol študentom ročníka. Ako uvádza portál Get To Text, Brigittina dcéra Laurence, ktorá bola jeho spolužiačkou, ho opísala ako blázna, ktorý o všetkom vie.

Zamiloval sa do nej, keď ho učila

S Brigitte si boli veľmi blízki a ona rýchlo žasla nad jeho inteligenciou. „Nebol ako ostatní. Vždy bol s učiteľmi, vždy s množstvom kníh. Nebol tínedžer, s dospelými mal rovnocenný vzťah,“ povedala. Mladý študent sa do svojej učiteľky rýchlo zakukal a povesť o ich začínajúcej láske sa rýchlo rozniesla. Aby sa vzťahu zabránilo, Brigitte mení školu a Emmanuelovi rodičia ho posielajú na zvyšok štúdia do Paríža.

Láska nepozná hranice

On však prišiel za Brigitte a povedal jej: „Mňa sa nezbavíš. Vrátim sa a vezmem si ťa.“ Sľub dodržal a o niekoľko rokov za ňou skutočne prišiel. Počas celých rokov zostali v kontakte a Brigitte sa v roku 2006 rozviedla so svojím manželom. „Keby som sa takto nerozhodla, prišla by som o svoj život,“ povedala. V roku 2007 sa s Emmanuelom zobrali, pričom si pýtal súhlas od jej detí. Vtedy mal 29 rokov.

Brigitte je Emmanuelovi roky oporou a ako prvá dáma mu vyjadruje podporu a je jeho vernou poradkyňou. „Mám veľké šťastie, že som vydatá za muža, ako je on. A som si tým istá každý deň viac ako 20 rokov.“ Zdá sa, že láska nepozná vek a zároveň prežije aj kritiku a neprajnosť množstva ľudí.