Najroztomilejšie kúpele na svete sa nachádzajú v Austrálii. Tieto bábätká si užívajú wellness natoľko, že dokážu vyčariť úsmev naozaj každému

Michaela

Jesenné sychravé počasie v nás niekedy vzbudzuje nepríjemnú melanchóliu, cítime sa apatickí, nič sa nám nechce… Pokiaľ aspoň nesvieti slnko či nemáme pred očami niečo, čo nám zahreje dušu a vyčarí nám úsmev na tvári, potrebujeme niekoho, kto nás rozveselí. Po vzhliadnutí nasledujúcich fotografií z austrálskeho detského spa centra, Baby Spa Perth, sa vám budú usmievať nielen ústa, ale aj oči.

Článok pokračuje pod videom ↓

Sami viete, ako dobre vám padne ísť sa zregenerovať a oddýchnuť si kamsi do kúpeľov, dopriať si masáž, príjemné zábaly a jednoducho sa nechať rozmaznávať. Prečo by sme však niečo takéto nemohli dopriať aj našim len niekoľkomesačným ratolestiam? Ak si myslíte, že si niečo také nevedia dostatočne užiť a nie je to nič pre nich, pozorne sa zadívajte na tie blažené výrazy v ich detských tváričkách.

Ak máte obavy o to, ako to celé prebieha a neviete si detičky predstaviť vo vode, nemusíte sa obávať.

Plávajú alebo sa teda skôr „vznášajú“ na špeciálnych kolesách, ktoré možno z nášho pohľadu nevyzerajú vábivo, avšak im nijako neškodia a neobmedzujú ich.

Tieto špeciálne kolesá majú názov „Bubby“.

Verte či nie, detičky sa cítia ako ryby vo vode.

Sú to jedinečné kúpele svojho druhu, ktoré sa ale tešia veľkej obľube. Navštevujú ich rodičia s ratolesťami do šiestich mesiacov.

Dopriali by ste svojim deťom takéto profesionálne masáže aj vy?

Rodičia si na chvíľu oddýchnu a nechajú svoje dieťatko doslova rozmaznávať. Je úplná radosť sa na ne dívať. Viete si predstaviť, že by ste robili takúto prácu?

Hydroterapia nielen že mladé telíčko uvoľní, ale aj priaznivo vplýva na zdravý, nerušený vývoj dieťaťa. Keďže sa detičky vo vode takmer doslova vznášajú vďaka kolesu, môžu sa inak pohybovať samé, čo takisto skvelo vplýva na ich pohybové ústrojenstvo.

Život dieťaťa je v takomto veku veľmi intenzívny, rýchlo sa unaví, aj keď sa nám to niekedy veľmi nezdá a máme pocit, že má energie snáď aj za desiatich. Tiež im však treba dopriať odpočinku a relaxu.

Voda v kúpeľoch je úplne bezpečná a hygienicky nezávadná, pravidelne kontrolovaná. Po kúpeli detičky putujú na masáž, kde sú rozmaznávané olejom z hroznových semienok. Také čosi si častokrát nedoprajeme ani my samé. Je tak?

Uvítali by ste podobnú inštitúciu aj u nás? Doprajete si aj vy sami takýto oddych a relax v podobe masáží a kúpeľov?

Pozri aj: Choré 5-ročné dievčatko si veľmi túžilo vziať svojho najlepšieho kamaráta. Nebudete veriť, aké prekvapenie jej pripravili rodičia tesne pred jej štvrtou operáciou srdiečka

zdroj: babskeveci.sk (Michaela)