Neuveriteľné! Tieto dvojičky sa narodili 4 mesiace po tom, čo ich mama zomrela

Monizz

Tehotenstvo, z ktorého všetkým naskakujú zimomriavky, sa skončilo šťastne. Teda, aspoň v rámci možností. Po narodení detičiek, dvojčiat Any Victorie a Asapha plakali sestričky, lekári, ale najmä celá rodina.

Článok pokračuje pod videom ↓
facebook.com

Nedávali im šancu

Keď bola Frankielen Padilhová v deviatom týždni tehotenstva, rozrušená telefonovala svojmu manželovi Murielovi, aby prišiel domov. Našiel ju v obrovských bolestiach hlavy, vracajúcu do záchoda a celú v triaške. 21 ročná nastávajúca mamička krátko na to upadla do bezvedomia a skončila v nemocnici. Diagnóza bola krutá – masívny výron krvi do mozgu, v dôsledku ktorého mozog odumrel. Lenže čo ďalej, keď žena nosila pod srdcom dve deti?

facebook.com

Lekári nemali čas dlho si lámať hlavu, čo s pacientkou. Srdcia oboch detí bili, preto bolo najdôležitejšie udržať Frankielen na prístrojoch tak dlho, ako to bude možné. Ihneď po hospitalizácii nasadili žene lieky, ktoré boli podľa nich príčinou toho, že deti v tele matky ešte stále žili. Nebyť nich, možno by už boli zomreli. Nevedeli ako dlho ešte deti vydržia, no cieľom bolo pokúsiť sa udržať ich v matkinom lone čo najdlhšie.

Keď úbohej Franknielen neskôr robili ultrazvukové vyšetrenie, srdcia naďalej tĺkli! Na veľké prekvapenie lekárov aj všetky ostatné orgány boli  funkčné, čo ich viedlo k nespochybniteľnému rozhodnutiu, že ženu musia stoj, čo stoj udržať v umelom spánku. Najprekvapujúcejším bol však fakt, že deti ešte stále žili a navyše celkom normálne rástli a prosperovali.

facebook.com

Zázračné deti

Tento zúfalý stav prežíval Muriel so zvyškom rodiny celých 123 dní. Rovnaký čas robili zdravotníci všetko preto, aby zachránili rastúce ľudské bytosti. Možno vás prekvapí, že sestričky sa im rozhodli nahradiť nehu, ktorú im ich vlastná mama nemohla dať. Púšťali im hudbu, spievali, čítali knižky, hladili brucho. V šiestom mesiaci prišli na svet dve nádherné, hoci ešte trochu maličké dvojčatá Ana Vicktoria a Asap. Sestrička a braček, ktorých si rodičia vysnívali, sa okamžite ocitli v inkubátore.

facebook.com

Aj počas tohto obdobia lekári neustále monitorovali Frankielen a dbali na to, aby sa jej orgány poškodili čo najmenej, aby mala stále stabilizovaný tlak. Celý čas ju dopovali liekmi a antibiotikami, aby sa telo nevzoprelo. Ešte na začiatku však varovali Muriela, že keď sa deti podarí zachrániť a narodia sa, potom jeho ženu už nebudú mať prečo držať pri živote.

Akonáhle sa detičky narodili, Frankielen lekári odpojili od prístrojov a jej život na zemi sa skončil. Otcovi ostala staršia dcérka a dve krásne čerstvo narodené dvojičky, ktoré napriek ťažkému osudu prospievajú a raz z nich vyrastú mladí ľudia pyšní na svojich rodičov.

facebook.com

Pozri aj: Vtipné ilustrácie ukazujú, ako sa zmení život vo vzťahu po tridsiatke

zdroj: babskeveci.sk (Monika), dailymail.co.uk