Nikdy si to nepriznáte. Toto je dôvod, prečo sa bojíte zamilovať na základe vášho znamenia zverokruhu

Hyriaková Kristína

Foto: Unsplash

Hoci je láska niečo, po čom mnohí z nás v kútiku duše túžia, často sa jej veľmi bránime. Nechceme si to priznať, no bojíme sa jej. Bojíme sa, že by nám mohol niekto ublížiť a zlomiť nám srdce.

Článok pokračuje pod videom ↓

Pokiaľ ide o znamenia zverokruhu a lásku, nedá sa to presne formulovať a začleniť. Každý z nás bojuje v niečom inom, napriek tomu sa stáva, že jednotlivé znamenia zverokruhu majú podobné trápenia. Portál Thought Catatalog spísal, čoho sa jednotlivé znamenia najviac boja v láske. Sedí to aj na vás?

Baran

Baran miluje rýchly život a od partnera čaká, že bude taký istý. Avšak, keďže má v sebe stránky egoistu a sebectva, môže sa stať, že budete mať pocit, že nemáte čas na to, aby ste sa venovali niekomu inému. Okrem toho sa bojíte, že vás niekto bude počas vašej cesty spomaľovať a že vám ukradne slobodu, ktorú tak milujete. Bojíte sa, že vám niekto zoberie časť vášho ja alebo, že sa vás bude pokúšať zmeniť.

Foto: unsplash

Býk

Býk je veľmi tvrdohlavé znamenie, ktoré nenávidí zmenu. Jeho komfortná zóna sa stáva najväčšou prekážkou, ktorú môže pred sebou vidieť. Práve tá sa stáva prekážkou aj pre osobu, ktorá by chcela do vášho života vstúpiť. Bojíte sa na to, že sa budete musieť spoliehať na niekoho iného ako len na seba a chcete zostať nezávislý. Bojíte sa, že do vášho života príde niekto, kto bude chcieť len flirt, kým vy budete mať záujem o vážny vzťah.

Blíženci

Nepredvídateľnosť je to, čo vás charakterizuje. Všetko vás zaujíma a ste zvedavý. Práve preto sa bojíte toho, že vás bude človek akýmkoľvek spôsobom obmedzovať. Lietate z miesta na miesto a práve preto sa bojíte nudy a ticha, tak máte potrebu neustále rozprávať. Bojíte sa tiež toho, že sa v láske stratíte a že nebudete vedieť, kto vlastne ste.

Rak

Rak je veľmi citlivé znamenie zverokruhu, preto sa zvykne veľmi starať o ostatných a nebojí sa svetu ukázať svoju citlivosť. Boja sa však toho, že budú nedocenení. Keď sa zamilujú, dajú do toho svoju dušu a očakávajú to aj od druhého človeka. Boja sa preto, že ich polovička sa im za to bude smiať alebo nebude taký, aký je on.

Foto: unsplash

Lev

Lev zbožňuje všetko, čo súvisí s láskou. Je to jedna z jeho obľúbených vecí, ktoré na svete existujú. Čoho sa však v láske bojí úplne najviac, to je jednoznačne to, že sa sklame a že nenájde niekoho, s kým sa zladí. Potrebuje úctu, obdiv a oddanosť. Jeho najväčší strach preto je, že s ním partner nebude z lásky.

Panna

Panna dá ľuďom len to, čo chce, aby videli. Stavia si múry a snaží sa v nich zostať tak dlho, ako je to potrebné. Hoci sa tvári veľmi chladne, je to človek, ktorý nechce byť sám. Veľmi dobre si uvedomuje svoje vlastné nedostatky a najviac sa bojí toho, že niekto uvidí, aká skutočne je. Bojí sa, že keď bude niekomu príliš dôverovať, zradí ho.

Váhy

Nerozhodnosť patrí k zlým vlastnostiam každej Váhy. Túži po láske, zápasí však so strachom. Bojí sa osamelosti tak veľmi, že radšej zatláča lásku preč, pretože sa bojí, že ju hneď potom opustí. Je to možno paradoxné, ale presne takto to bohužiaľ je a aj keď niekoho má, často odíde skôr už len preto, aby jej niekto neublížil.

Foto: unsplash

Škorpión

Strach z lásky väčšinou odpovedá v tomto prípade strachu zo zrady a zo sklamania. Škorpión požaduje vernosť a bojí sa toho, že mu niekto povie, že chce veľmi veľa. Taktiež majú strach z toho, že sa stane od niekoho príliš závislý. Práve to ho často odrádza od toho sa zamilovať, hoci to môže byť láska života.

Strelec

Energický Strelec má obrovskú túžbu po živote. To, po čom túži oveľa viac, ako láska, sú práve intenzívne zážitky. Nudný život pre neho znamená, že vôbec nežije. A práve preto sa bojí, že stretne niekoho, kto mu toto nebude vôbec tolerovať. Boja sa, že nikdy nenájdu človeka, ktorý by im úplne vyhovoval, preto často hocikoho hneď odpíšu.

Kozorožec

Kozorožec má neuveriteľnú sebakontrolu, je sústredený a disciplinovaný. Práve preto sa bojí lásky, ktorá je maximálne nepredvídateľná a dokáže vás dostať tak ako nič iné. Bojí sa, že niekto uvidí ich zraniteľnosť, že uvidí, že sú vo svojej podstate veľmi emotívni a že budú musieť niekomu ukázať aj svoju slabosť.

Foto: unsplash

Vodnár

Vodnár má v sebe priam enormne zakorenenú potrebu vlastnej slobody. To však neznamená, že si nechce nájsť žiadneho partnera. Napriek tomu, cení si ľudí, ktorí berú do úvahy jeho potrebu byť samostatný. Napriek tomu, že v nich veľmi bojuje strach z toho, že ich niekto bude obmedzovať.

Ryby

Ryby sa veľmi boja toho, že ich bude niekto využívať. Niekedy sa boja však aj toho, že nie sú naozaj zamilované a že je to všetko len pobláznenie. Práve preto tak často špekulujú a rozmýšľajú nad tým či robia dobre, že sú s niekým vo vzťahu, až ich to prestane baviť.

Foto: unsplash

Čo si myslíte? Sedí to na vás?

Najnovšie články