Nová štúdia odkryla tajomstvo každého šťastného manželstva. Takto môžete mať spokojný vzťah aj vy

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Zobrať si za muža svojho najlepšieho priateľa znie ako sen. Poznáte sa dobre, váš vzťah je dostatočne vyspelý na to, aby ste hovorili o svojich pocitoch.

Článok pokračuje pod videom ↓

V priateľstve totižto väčšinou neexistujú problémy s dôverou a ani neistota. Mať vzťah je totižto veľmi často o tom, že sa bojíme, že budeme zranení. Ako uvádza portál Brightside, veľa štúdií potvrdzuje skutočnosť, že manželstvo medzi najlepšími priateľmi má obrovské výhody.

Spokojnosť

Ľudia, ktorí povyžujú svojich manželov za najlepších priateľov, sú so svojím životom spokojní viac ako tí, ktorí nie. Samotné manželstvo prináša veľa výhod pre fyzické a duševné zdravie, štúdie však ukázali, že tí, ktorí sú zároveň blízkymi priateľmi, dokážu získať zo vzťahu oveľa viac. Okrem toho majú k svojim partnerom bližšie a sú vo vzťahu viac spokojní.

Foto: Unsplash

Ich manželstvo trvá dlhšie

Vedci sa pýtali párov, ktoré sú šťastne zobratí už viac ako 15 rokov, aký je ich dôvod úspechu a dlhovekosti vzťahu. Najčastejšou odpoveďou bolo, že ich partner je zároveň ich najlepším priateľom. Druhou najčastejšou odpoveďou bolo to, že ich láska je založená práve na priateľstve.

Celý život sú šťastnejší

Priatelia sú dôležitý pre životné šťastie. Keď ho nadviažete so svojím partnerom, umožní vám to nielen získať najväčšiu radosť a šťastie, ale podporuje to aj emočné, fyzické a psychologické zdravie a dlhovekosť.

Foto: pixabay.com

Najlepší priatelia sú lepšími partnermi

Výskum ukázal, že vzťahy, ktoré sú založené na priateľstve, pohodlí a pocite náklonnosti sú pre partnerov uspokojivejšie ako vzťahy založené len na vášni.

Foto: pixabay

Prospešné pre ženy

Ženám prospieva, keď si zoberú za muža svojho najlepšieho priateľa. Výsledky štúdie ukázali, že blahobyt a spokojnosť vo vzťahu v manželstve s najlepším priateľom sú oveľa vyššie u žien ako u mužov.

Najnovšie články