Odborníčka zverejnila 9 neuveriteľných právd o pôrode: Toto možno šokuje aj vás

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Pôrod je nepredvídateľná záležitosť, ktorá sa môže rôzne zvrtnúť, a to aj v prípade, že je mamička o všetkom oboznámená. Mnohí ľudia však napriek tomu nevedia, do čoho idú, keď príde na pôrod.

Portál The Sun informoval o Piroske Cavell, ktorá pracovala ako pôrodná asistentka a počas svojej 10-ročnej kariéry priviedla na svet stovky detí. Pre budúcich rodičov spísala 9 právd o pôrode, o ktorých ste možno netušili.

Únik stolice

55-ročná Angličanka povedala, že ľudia sa často pýtajú, či sa niečo takéto stáva. Odpoveď je, že je to skoro pravidlom. Množstvo rodičiek však ani nevie, že sa tak stalo, pretože to lekárski pracovníci stihnú rýchlo vyčistiť. Nie je to však nič, čo by ich prekvapilo.

Foto: unsplash

Bude to bolieť

Je dôležité, aby mali ženy reálne očakávania, preto si musia uvedomiť, že to naozaj bude bolieť. Problém však nastáva, keď si ženy myslia, že to bolieť vôbec nebude a potom zostanú prekvapené.

Oteckovia môžu pôrod spomaliť

Pri pôrode je dôležitý hormón oxytocín. Stačí však len málo, aby sa prestal vylučovať a jedným z tých dôvodov je aj prítomnosť partnera, keďže sa ženy pred nimi hanbia. Pôrod to môže značne spomaliť aj zastaviť.

Nenechajte sa zaskočiť pohlavím bábätka

Mnohí ľudia sa chcú nechať prekvapiť a potom sú často sklamaní, keď to nie je to, čo by chceli. Nenechajte si pokaziť radosť.

Foto: unsplash

Chlapci môžu byť opuchnutí

Chlapci môžu mať po narodení opuchnuté semenníky, je to však len hormonálna záležitosť.

Pôrod je nepredvídateľný

Počas pôrodu sa môže situácia meniť z minúty na minútu a nie je to jednoduché. Všetko môže prebiehať hladko a krásne, avšak môže sa to zmeniť a končiť akútnym cisárskym rezom. Bu´dte pripravená na všetko.

Vaše dieťa môže vyzerať zvláštne, no aj tak si ho pritúlite

Nie všetky deti sú hneď po narodení krásne, niektoré sú pokrčené a zvláštne, no aj tak si to svoje po pôrode budete chcieť podržať. Aj keď bude mať zvláštnu hlavičku alebo bude červené.

Prasknutie vody nie je povodeň

Nech ste vo filmoch videli čokoľvek, prasknutie plodovej vody nie je tsunami. Niekedy je to malý prúd vody a niekedy voda ani nepraskne.

Oteckovia sú v šoku

Piroska tvrdí, že stretla len pár párov, ktoré by spolu mali byť na pôrodnej sále. Dodáva, že až 90 % mužov tam byť nechce a nechcú sa pozerať na svoju partnerku v takejto chvíli. Často aj odpadnú.

0
Komentovať