Odkaz od rozzúrenej mamičky: Nenoste svoje deti do škôlky, pokiaľ sú choré. Ohrozujete tým život mojej dcéry!

KatkaR

Stretli ste sa niekedy so situáciou, kedy vaše dieťa ochorelo, no vy ste ho napriek tomu poslali do školy? Možno sa jednalo iba o obyčajnú nádchu či kašeľ, možno ste nemali čas vziať ho k lekárovi, možno ste na to mali úplne iný dôvod. Avšak napadlo vám niekedy, ako toto vaše rozhodnutie vplýva na ostatné deti, ktoré sa vyskytnú v blízkosti toho vášho? Ak nie, možno sa nad tým zamyslíte po tom, čo si prečítate názor jednej kanadskej mamičky. Ona v tom má totiž jasno, a to z jediného dôvodu – choré deti v prítomnosti jej dcérky môžu veľmi vážne ohroziť jej zdravie.

Článok pokračuje pod videom ↓

Maria Jordan MacKeigan uverejnila na svojom instagramovom profile príspevok, ktorým sa prihovára všetkým rodičom, ktorí svoje deti posielajú do školy napriek tomu, že nie sú zdravé a mali by svoju chorobu vyležať v pokoji a v teple domova. Rozhodla sa tak po tom, čo musela svoju dcérku trpiacu Downovým syndrómom odviezť zo školy kvôli jej chorým spolužiakom.

„Keď moje dieťa prechladne, môže skončiť takto!“ znepokojuje sa mamička.

View this post on Instagram

CLARIFYING AGAIN! If you read my post carefully and without judgement, I specify this frustration was towards a parent who doesn’t work, but “has things to do” and used the school system as the babysitting club! I understand I will get a lot of criticism, but please read before you reply to me like I don’t know what work responsibilities are! And I do know the difference between contagious and a simple cold! Of course I’m talking about children who have fevers and contagious who should be at home!!! • • Tears and anger both flowed for me at school today. I took Jordan Grace home. When my child gets the simple cold she may end up like this! I can’t for the life of me understand why people would put others at risk “because they have so many things to do” (FYI school is not the babysitting club) not only are others at risk but your own child needs you to cuddle them, to love them, to care for them back to health. When Jordan Grace is sick, I think of her first, and how miserable she would be at school. How she needs her mama by her side caring for her. But I also think of others, I don’t want my child to go get others sick especially those who may end up in the hospital because their little bodies can’t fight the sickness off on their own. • • • If we cared more about the world around us and not just ourselves this world would be a much better place!

A post shared by Maria Jordan MacKeigan (@mommytor_az) on

„Ani za svet neviem pochopiť, prečo niektorí rodičia ohrozujú ostatných iba preto, že “majú veľa vecí na robote,“ píše Maria. Jej malá dcérka Jordan Grace má totiž v dôsledku svojej choroby veľmi oslabený imunitný systém, a aj najmenšia infekcia jej môže spôsobiť veľmi vážne zdravotné problémy.

Keď je vaše dieťa choré, potrebuje, aby ste ho rozmaznávali, pritúlili si ho, aby ste mu pomohli dostať sa z choroby. Keď je Jordan Grace chorá, myslím v prvom rade na ňu, ale rovnako myslím aj na ostatných. Nechcem, aby moje dieťa nakazilo ostatné deti, zvlášť nie v prípade, keď môžu skončiť v nemocnici, pretože ich malé telíčka nedokážu samé bojovať proti chorobe.“

„Keby sme sa viac zaujímali o svet okolo nás, a nie iba o seba, tento svet by bol oveľa lepším miestom!“ uvádza ďalej mamička vo svojom príspevku.

Niektorí ľudia s Mariou okamžite súhlasili a vyjadrili jej svoju podporu prostredníctvom komentárov na sociálnej sieti. Bethany Ann McGuire príspevok komentovala slovami: „Som náhradná učiteľka. Deviaty deň som doma kvôli nádche. Nebudem predsa pracovať, keď môžem ľahko nakaziť aj deti. Neviem, ktoré dieťa zo škôlky ma nakazilo; trom deťom tiekol nos a kašľali a dvaja z nich majú Downov syndróm. Matky nemajú robotu. Je to poldňová materská škola. Toto určite nie je to najlepšie ani pre deti, ani pre škôlku.“ Nancy Luck Bell sa tiež vyjadrila: „Nemôžem viac súhlasiť. Moja dcérka mala vážnu astmu a aj slabšia nádcha pre ňu predstavovala veľké nebezpečenstvo. Keď je vaše dieťa choré, nech zostane doma.“

Samozrejme, našli sa aj takí, ktorí jej oponovali. Kaela Gawdan sa napríklad vyjadrila takto: „Deti priťahujú baktérie ako magnet. Pochopím keď zostanú doma, keď sú naozaj veľmi choré, ale keď majú zostať doma vždy, keď nie sú stopercentne zdravé, tak nepôjdu do školy nikdy.'“ Sondra Gibson k tejto téme tiež zaujala postoj, ktorý je odlišný od názoru Marie: „Áno, bolo by pekné, keby choré deti nechodili do školy — a ani na iné verejné podujatia alebo miesta. Bolo by pekné aj to, keby dospelí nemuseli ísť do roboty, keď sú chorí. Žiaľ, mnohé firmy nerozmýšľajú takto. A nie všetky umožňujú zdravotné dovolenky.“

Čo si o tom myslíte vy? Súhlasíte s Mariou, ktorá na Instagrame verejne vyjadrila svoje pohoršenie alebo máte iný názor?

Pozri aj: Na záhrade nazbierala šišky a konáriky, ktoré začala farbiť a lepiť. Všetci boli prekvapení, keď vytvorila nefalšovanú vianočnú atmosféru, ako z najkrajšej rozprávky

zdroj: babskeveci.sk (Katuš)