Pápež František má odkaz pre rodičov LGBTQ detí: Boh ich miluje také, aké sú

Kristína Hagarová

Pápež František, foto: TASR - AP Photo/Alessandra Tarantino

Pápež František sa stretol s 40 matkami a otcami z organizácie katolíckych rodičov LGBTQ + a počúval ich obavy z toho, ako cirkev príliš často ignoruje ich deti.

Mnohí rodičia, ktorých deti patria do LGBTQ+ komunity, bojujú s postojom v kostoloch. Pápež František sa podľa portálu Unilad stretol s viceprezidentkou organizácie Tenda di Gionata, Mara Grassi. Tá obdarovala pápeža knihou od Mary Ellen Lopata, ktorá sa zaoberá skúsenosťami ľudí s LGBTQ+ deťmi. Rodičom takýchto detí odkázal: „Milujte svoje deti také, akú sú, pretože sú to Božie deti.“

Významný posun dopredu

Jeho slová boli považované za významný posun vpred, pretože katolícka cirkev predtým odsúdila komunitu LGBTQ+. Pápež František tiež dostal tričko dúhovej farby, na ktorom bol slogan „V láske niet strachu.“ O stretnutí Mara povedala, ako o okamihu hlbokej harmónie, na ktorý nikdy nezabudne. Povedala tiež, že pápež sa usmieval. „Teraz máme nový pohľad, ktorý nám umožňuje vidieť v deťoch ich krásu a Božiu lásku. Chceme vytvoriť most medzi cirkvou, aby zmenila pohľad na naše deti, aby ich nevylučovala, ale vítala,“ povedala.

Foto: TASR archív

Nie je to prvý raz

Nie je to pritom prvý raz, čo pápež preukázal otvorenejší prístup k otázkam LGBTQ+ než jeho predchodcovia. Vo svojej knihe  poznamenal: „Ak je človek homosexuál, vyhľadáva Pána a je ochotný, kto som ja, aby som súdil túto osobu?“ Zároveň dodal, že ľudia by nemali byť definovaní podľa ich sexuálnych preferencií. Boh podľa neho miluje všetky stvorenia a my sme tu na to, aby sme prijímali jeho nekonečnú lásku.

„Dávam prednosť tomu, aby homosexuáli prišli na spoveď, aby zostali nablízku Pánovi a aby sme sa modlili všetci spolu. Môžete im povedať, aby sa modlili, preukazovali dobrú vôľu, ukazovali im cestu a išli po nej.“

0
Komentovať