Podvodom zarobila tisíce eur. Žena klamala vo svojom životopise, aby dostala prácu na úrade vlády

SITA

Foto: pexels

Pre mnohých ľudí nie je nič dôležitejšie, ako nájsť si dobrú prácu, ktorá bude pre nich všetkým. Preto sú občas schopný zájsť až do úplných krajností. Nakoniec však na to každý doplatí.

Súd v Austrálii poslal do väzenia ženu, ktorá klamala vo svojom životopise a sfalšovala odporúčania, aby získala dobre platenú prácu u regionálnej vlády. Štyridsaťšesťročnú Veronicu Hildu Theriault uznal vinnou z podvodu, nečestnosti a zneužívania verejnej funkcie v súvislosti s jej žiadosťou o post hlavného informačného úradníka v roku 2017, ktorý sprevádzala ročná mzda 270-tisíc dolárov (v prepočte takmer 167-tisíc eur). Žena, ktorá priznala vinu vo všetkých bodoch obžaloby, dostala trest odňatia slobody na 25 mesiacov s možnosťou podmienečného prepustenia až po roku vo väzení.

Zarobila neuveriteľné peniaze

Thierault pracovala v spomínanej funkcii na úrade vlády štátu Južná Austrália. Pracovala tam vyše mesiaca a zarobila približne 33-tisíc austrálskych dolárov (viac ako 20-tisíc eur), informuje spravodajská televízia CNN s tým, že ju z úradu prepustili. Žena začala byť pre úrad vlády podozrivá po tom, čo sa jej krátko po zamestnaní prudko zhoršilo duševné zdravie.

Klamala aj v minulosti

Odsúdená pri uchádzaní sa o zamestnanie na úrade vlády poskytla životopis, v ktorom mala klamlivé informácie o vzdelaní a predošlom zamestnaní. Po tom, ako ju zavolali na pracovný pohovor, sa vydávala aj za svoju predošlú zamestnávateľku a dala si výborné odporúčanie. Po tom, ako začala pracovať, zase najala svojho brata, hoci na potrebný výkon nemal kvalifikáciu. Súd sa počas procesu tiež dozvedel, že Thierault už klamala za účelom získania práce aj v minulosti, a to v prípade dvoch spoločností v rokoch 2012 a 2014.

0
Komentovať