Pozor! Mieri k nám víchrica Ulf, takto ovplyvní počasie na Slovensku

Hyriaková Kristína

Foto: archív TASR/AP

Do Európy mieri tlaková níž, ktorá prinesie veľmi veterné počasie. Prichádza k nám víchrica Ulf, ktorá zasiahne v piatok a v sobotu aj Slovensko.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Imeteo, počasie na Slovensku sa výrazne zhoršilo. Môže za to tlaková níž, ktorá sa presúva na pobrežie Škótska. Tlakový útvar, ktorý mieri aj k nám, dostal pomenovanie Ulf.

Prichádza silný vietor

„Víchrica Ulf už v piatok ovplyvní počasie v Nemecku, v Dánsku, v Poľsku a v Českej republike, kde sa očakáva silný nárazový vietor, ktorý bude v nižších polohách dosahovať nárazy do 85 km/h. Vo vyššie položených oblastiach sa očakávajú poryvy vetra so silou až okolo 130 km/h. Najnebezpečnejší vietor sa očakáva na severe Nemecka a Poľska, kde bude vietor dosahovať rýchlosť v nižších polohách až okolo 100 km/h,“ informuje portál.

Foto: unsplash

Rozfúka sa aj na Slovensku

V piatok bude fúkať aj na Slovensku, no vietor bude stále pomerne slabý. Maximálne nárazy vetra by sa mali pohybovať do 60 km/h. Výrazne začne vietor silnieť v noci z piatka na sobotu. V sobotu ráno už bude na viacerých miestach fúkať silný západný až severozápadný vietor s nárazmi do 70 km/h, pričom na horách môžu poryvy vetra dosahovať rýchlosť až okolo 100 km/h.

V sobotu popoludní sa rozfúka predovšetkým na západnom a južnom Slovensku. Vietor môže dosiahnuť nárazy o sile až cez 80 km/h.

Foto: pexels

Na horách bude vietor ešte silnejší

„Na horách bude vietor ešte silnejší a nárazy môžu dosahovať rýchlosť okolo 130 km/h. Na našom území začne vietor slabnúť v noci zo soboty na nedeľu, kedy cez naše územie postúpi studený front, ktorý upokojí situáciu. Víchrica Ulf prinesie v nadchádzajúcich hodinách do našej oblasti silný, nárazový vietor, no za pozornosť stoja aj očakávané teploty, ktoré nás čakajú počas soboty.“

Pred studeným frontom bude silnieť príliv veľmi teplého vzduchu, ktorý prinesie na naše územie mimoriadne nezvyčajné vysoké teploty.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk

Najnovšie články