Prečo by ste nikdy nemali brať telefón na toaletu? Keď si prečítate týchto 5 dôvodov, hneď s tým prestanete

Kristína Hagarová

Foto: Unsplash

Mnohí ľudia si bez telefónu nevedia predstaviť svoj život. Sú na nich doslova zavesení, všade ho majú pri sebe a nevedia ísť bez neho ani na toaletu.

Podľa nedávneho prieskumu je veľa z nás závislých na svojich smartfónoch. Každá závislosť je zlá, no ako uvádza portál Brightside, pokiaľ patríte k ľuďom, ktorí si svoj mobil berú na toaletu, existuje niekoľko rizík, ktoré by ste mali zvážiť. Jasné, v minulosti si ľudia brali na toaletu noviny či časopisy, teraz je to však už inak. Toto je niekoľko kľúčových bodov, ktoré by ste mali zvážiť.

Foto: Unsplash

Môže to rozšíriť veľa baktérií

Nedávna štúdia ukazuje, že telefóny sú špinavšie ako záchodové dosky. Počas výskumu na stredoškolákoch sa zistilo, že baktérie E-coli sú zachytené aj na mobilných telefónoch. Táto škodlivá baktéria súvisí s črevnými problémami, ako je napríklad otrava jedlom, ale nie je to jediná škodlivá baktéria, ktorá sa môže na vašom telefóne v kúpeľni zachytiť.

Môže to zvýšiť pravdepodobnosť vzniku hemoroidov

Keď máte na toalete so sebou telefón, strávite na ňom dlhšiu dobu. To znamená, že dlhšiu dobu vyvíjate aj tlak na vaše orgány, ktoré sú spojené s hemoroidmi. Hoci je potrebný ďalší výskum, prípady hemoroidov vzrástli od vynájdenia inteligentných telefónov.

Foto: Unsplash

Môže to obmedziť vašu schopnosť premýšľať

Mobilné telefóny skutočne brzdia našu koncentráciu a myslenie, čo obmedzuje naše schopnosti pracovať na problémoch. Aj preto by sme na toalete „nemali byť rušení“ vonkajšími vplyvmi, akými telefóny skutočne sú. Nielen naše telo, ale aj naša myseľ sa potrebuje uvoľniť a stráviť čas bez mobilu.

Môže to spôsobiť dysfunkciu panvového dna

Keď na toalete trávite veľa času, môže to spôsobiť problémy pre naše svaly. Najmä pre naše orgány, ako sú napríklad črevá alebo močový mechúr. Sval panvového dna už nemusí byť taký silný, aby to všetko udržiaval. Je to čiastočne aj kvôli nášmu držaniu tela pri sedení na toalete.

Foto: Unsplash

Zvyšuje závislosť od telefónu

Hoci nás mobilné telefóny spájajú so svetom, sú tiež veľmi návykové. V skutočnosti by väčšina mladých ľudí radšej prišla o prst ako o mobilný telefón. To nie je dobré, pretože to dokazuje, že začíname prestávať vnímať naše okolie. Pokiaľ si neviete ani na toalete dopriať čas bez mobilu, možno máte skutočne problém.

 

0
Komentovať