Premiér Igor Matovič si opäť neodpustil štipľavú poznámku, len pár hodín po kauze s diplomovkou

Lucia Mužlová

Foto: TASR - Pavol Zachar

Predseda vlády SR Igor Matovič sa vo včerajšom statuse ospravedlnil všetkým poctivým študentom, ktorí počas štúdia nepodvádzali. Sám sa priznal že počas štúdia odpisoval a že by zrejme mal prísť o titul.

Napriek tomu, že ešte nedávno povedal, že na mieste Borisa Kollára by odstúpil, z premiérskeho kresla sa nikam nechystá, pokiaľ nesplní všetko, čo ľuďom sľúbil. Uviedol to vo štvrtok na sociálnej sieti v reakcii na medializované informácie o jeho diplomovej práci.

Statusy premiéra Matoviča

V ďalšom statuse vyzval ľudí, aby sa ho nezastávali, pretože si to nezaslúži. Odpisovať sa podľa slov premiéra nemá a citovať sa musí. Dodal, že posledných 22 rokov a teda od času, kedy prácu odovzdal ani len netušil, že by mohlo ísť o kompilát. Žil v presvedčení, že ju má „určite ok“.

So statusmi ale včera neskončil. Okrem fotografií a videí z Bruselu, kam premiér vycestoval a má náročný celodenný program stihol večer zdieľať fotografiu s odkazom pre všetkých neprajníkov a voličov Petra Pellegriniho. Napriek tomu, že ho konkrétne nemenoval, opísal osobu s jamkami v lícach, čo je charakteristický znak práve bývalého premiéra. „Len sa nebojte, raz sa zase dožijete svojho premiérka, ktorý vás bude s jamôčkami v líčkach okrádať o miliardy … a vy budete môcť zase slastne pri tom vzdychať,“ napísal premiér v statuse. Naznačil tak, že v budúcnosti by ho práve na poste premiéra mohol nahradiť Peter Pellegrini zo strany Hlas.

1
Komentovať