Pripravuje ich po celý rok. 80-ročná babička zabalila do krabíc od topánok 500 darčekov pre ľudí v núdzi

Hyriaková Kristína

Foto: unsplash

Čím sme starší, tým viac si uvedomujeme, že Vianoce nie sú o tom, že darčeky dostaneme, ale o tom, že ich rozdáme. Nakoniec sa predsa len mnohí ľudia tešia oveľa viac, keď darček darujú.

Príkladom je aj 80-ročná babička Fran Clark, o ktorej informoval portál Unilad. Babička sa celý rok venovala tomu, aby naplnila 500 krabíc od topánok vianočnými darčekmi pre ľudí v núdzi. Začala s tým pred štyrmi rokmi a tento rok sa rozhodla, že pôjde až za hranicu svojich priemerov a teda spraví viac ako jednu krabicu za deň. Dobrosrdečná dôchodkyňa z Bristolu trávila každý deň hodinu plnením škatúľ.

Foto: unsplash

Takto sa správa skutočný Santa

Krabice plnila predmetmi, ktoré našla v charitatívnych obchodoch a od miestnych ľudí, teda rôzne mydlá, zubné kefky, karty, domino a aj oblečenie. Franina veľkorysá činnosť viedla k tomu, že ju označujú za skutočného Santu, kvôli radosti, ktorú šíri ľuďom v núdzi. Babičku inšpirovala k vytvoreniu krabičiek radosti, keď uvidela reklamu na darčekovú výzvu v cirkevnom časopise. Predtým jej syn býval oproti jej, no keď sa presťahoval, nemohli ju navštíviť tak často.

Foto: unsplash

Cíti sa menej osamelá

„Spočiatku som sa cítila veľmi osamelá, ale potom som videla v cirkevnom časopise reklamu na darčekovú výzvu a myslela som si, že je to skvelý nápad,“ povedala. V domove jej dokonca vyčlenili izbu na poschodí, aby mohla na krabiciach pracovať. Babička mení obsah krabičiek od topánok v závislosti od zamýšľaného príjemcu, takže dospelí dostávajú rôzne hygienické potreby, deti zase hračky. Každá krabica ju vyjde približne 5 libier, čiže 4,17 eur. Fran zaplatí veľkú časť výdavkov sama, ale mnohí ľudia, ktorí chcú pomôcť, jej prispievajú.

Foto: unsplash

Pomoc z rôznych strán

Našťastie, babička má taktiež aj pomoc s krabicami a síce od miestnej predajni obuvi Pavers, ktorý jej vyčlenil 15-tisíc krabíc týždenne. „Fran si po krabice chodí pravidelne a vždy nám rozjasní deň a dá vedieť, že sa používajú pre dobrú vec,“ povedal vedúci obchodu William Jacob. Fran si dá počas vianočného obdobia od balenia krabíc prestávku, v januári sa však do toho pustí zase. Keď všetko dobalí, prídu si to zobrať charitatívne organizácie, ktoré ich roznesú tým, ktorí to potrebujú. Práve tento príbeh dokazuje, že skutočný duch Vianoc je naozaj v tom, aby sme viac dávali a tešili sa z toho, že môžeme urobiť radosť niekomu, kto to skutočne potrebuje a bude si to vážiť viac, než ktokoľvek iný.

Najnovšie články