Známy psychológ predstavil 12 základných pravidiel šťastia: „Ak chcete byť zdravý, nikdy by ste nikomu nemali…“

Monizz

Známy psychológ Sergej Lazarev sa v deväťdesiatdielnom cykle pokúšal rozšíriť chápanie sveta, v ktorom žijeme. Odhaľuje mechanizmy, ktoré naše životy riadia a tvrdí, že samotný človek by si mal vedome osvojiť zákony vesmíru. Odmieta božstvo ako vykupiteľské a vníma len človeka ako jeden ucelený systém, ktorý dáva (alebo nedáva) svoju bytiu zmysel. Zdá sa vám to príliš komplikované?

youtube.com

Prečo je niekto veselý, plný sily a šťastný, zatiaľ čo človek vedľa neho len trpí? Prečo je jeden miláčikom osudu a druhého navštevuje jedna séria nešťastí za druhou? Existuje niečo ako tajomstvo dosiahnutia šťastia? Skutočnosť, že kniha je kupovaná a aj čítaná dokazuje, že Lazarev svojimi otázkami vzbudzuje v ľuďoch záujem a podmanil si ich už milióny. Aj vďaka nemu sa mnohí ľudia začali pozerať a hľadať zdroj zla v sebe samom a nie v každom a vo všetkom okolo seba.

Dá sa karma diagnostikovať?

Vzťah príčin a následkov opisuje na pohľade človeka a udalostiach, ktoré sa v jeho živote dejú. Dnes ponúkame 11 najzaujímavejších tvrdení z pera tohto autora, ktoré nájdete v jeho knižkách venovaných problematike človeka a jeho bytia vo svete.

pixabay.com

Skutočne zmeniť veci môžete len vy sami. Prvá vec, ktorú pre to musíte urobiť, je vzdať sa túžby vládnuť situácii. Pochopte, že každá situácia, v ktorej sa ocitnete, hoc aj v malých veciach, pracuje vždy pre vás.

Najskôr som nerozumel, prečo v kultúre existuje nevyslovené pravidlo, ktoré zakazuje čítať si počas jedenia. Ukazuje sa, že jesť s knihou a pred televízorom, diskutovať pritom o politických a rodinných problémoch môže duši človeka ublížiť, pretože práve počas jedenia si množstvo informácií ukladáme najviac do podvedomia.

Každá choroba, či už je na úrovni orgánovej alebo funkčnej, zabraňuje rozvoju agresie v duši.

pixabay.com

Chcete, aby som vám poradil, ako byť zdravý a žiť dlho? Nikdy sa nikomu a na nič nesťažujte. Ani na osud, ani na Boha, ani na minulosť, ani na ľudí.

V bežnom živote si často dovoľujeme hovoriť zle o ľuďoch, o nás samých, o našom živote. Ukazuje sa, že tento zvyk ničí osobnosť a ešte k tomu aj zuby!

Podvedome sme vždy prvými páchateľmi toho, kvôli čomu nás iní začnú nenávidieť.

Faktom je, že Kristove prikázania nie sú adresované forme ani obsahu, ale našim emóciám. Chcú nám ukázať, že agresia a túžba po pomste by v našom vnútri nemali existovať.

pixabay.com

Začínajte každú vec robiť s pocitom, že každú sekundu môže okolo vás všetko zmiznúť, že vášho milovaného môže zraziť auto, môžete niekoho uraziť alebo zomrieť. Každú sekundu môžete zomrieť. Následne vám klesne hnev, ale láska v srdci vám ostane.

Každá metóda liečby, ktorá sa nespolieha na duchovný vývoj človeka, vedie k jeho degradácii.

Prostredníctvom vedomia, logiky a požiadaviek vzdelaných ľudí na vás cítite absolútnu vnútornú bezbrannosť. Všetko odhoďte, okrem lásky.

pixabay.com

Ak je niekto voči mne agresívny, potom mám podobné emócie v srdci. Vyčistil som si ho a útok sa automaticky zastavil. Akákoľvek forma agresie nie je možná, ak sa nenachádza aj v mojej duši.

Všetko, čo je napísané, môže byť obmedzené na štyri jednoduché pravidlá: vždy a všade udržujte lásku k Bohu a vyvyšujte ho. Ak chcete milovať Boha a vidieť ho vo všetkom, snažte sa cítiť jeho vôľu. Neexistuje, že on by bol na vine. Prijmite svet a ľudí takých, akí sú. Svet vychádza z lásky, napĺňa sa láskou a stáva sa láskou.

pixabay.com

Pozri aj: Niekoľko týždňov žila v Ikei a ochranka si ju ani raz nevšimla. Žena sa rozhodla zdokumentovať to, čo pred nami obchody skrývajú

zdroj: takprosto.cc (M)

2
Komentovať