Šaty Zuzany Čaputovej počas korunovačných dní v sebe skrývali symboliku. Pozrite sa, ako hviezdila po boku Kate

Hyriaková Kristína

Foto: Instagram (zuzana_caputova)

Naša prezidentka Zuzana Čaputová sa zúčastnila korunovačných dní spolu s ďalšími predstaviteľmi jednotlivých štátov. Oči sa opäť upierali na jej oblečenie.

Článok pokračuje pod videom ↓

Naša prezidentka Zuzana Čaputová sa počas víkendu zúčastnila slávnostnej recepcie ešte pred korunováciou kráľa Karola, ktorá sa uskutočnila 6. mája. Hoci najväčšou hviezdou bola, pochopiteľne, Kate Middleton, ktorá predviedla outfit v kráľovsky modrej farbe, oči Slovákov sa upierali aj na našu prezidentku.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova)

Krásne purpurové šaty

Na recepcii mala na sebe krásne purpurové šaty. Ako informuje portál Diva, vzhľadom na výnimočnosť tejto večere bola farba vhodná, na samotnú korunováciu by sa však nehodila. Ako povedala odborníčka na diplomatický protokol a etiketu Katarína Strýčková, purpurová farba sa považuje za kráľovskú. Vlasy si mohla upraviť, ako uznala za vhodné, protokol jej umožnil aj rozpustené vlasy.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova)

Prísnejší protokol

Podľa dvorného návrhára prezidentky, Borisa Hanečku, je to zároveň vysoko duchovná farba. Nesie v sebe odkaz na kráľovstvo či duchovenstvo a Zuzana Čaputová ju obľubuje. Pri korunovácii sa predviedla v svetlomodrej farbe, kedy bol protokol trochu prísnejší. Šaty museli byť dostatočne dlhé na to, aby zakrývali kolená v stoji, ale aj v sede. Obmedzenia vo farbách Buckinghamský palác neuviedol a hostí povzbudil, aby prišli v rôznych farbách.

Najnovšie články