Slovensko zasiahli silné búrky, pokojnejšie počasie je však už na ceste: Toto je deň, kedy k nám dorazí leto

Kristína Hagarová

Foto: TASR/AP

Uplynulé dni priniesli na územie Slovenska množstvo búrok. Spôsobila to oblasť nízkeho ttlaku vzduchu, ktorá ovplyvnila počasie v mnohých krajinách strednej Európy.

Ako uvádza portál Imeteo, uplynulé dni priniesli na Slovensko najsilnejšie búrky. Spadlo aj veľa zrážok, preto bolo hneď niekoľko iest, ako napríklad Pezinok, Senec alebo Šenkvice, zaplavené. Búrky priniesli aj množstvo bleskov a prívalové zrážky a vlny. Mnohých ľudí nepoteší, že situácia by sa v nasledujúcich dňoch meniť nemala, dokonca sa môže ešte zhoršiť.

Búrky počas celého víkendu

Nad našu oblasť sa nasunie zvlnené frontálne rozhranie, ktoré sa bude rozpadať. Prinesie do našej oblasti ďalšiu vlhkosť a tvoriť sa budú ďalšie búrky. Počas piatka hlavne v horských oblastiach a začnú sa presúvať smerom od západu na východ. Sprevádzané budú nebezpečným dažďom a prívalovou aktivitou. Slabšie búrky sa očakávajú aj v sobotu a v nedeľu, avšak posledný deň v týždni len miestami.

Prichádza leto

Meteorológovia majú výbornú správu na budúci týždeň, kedy by mali prísť na Slovensko letné teploty. Aj keď s búrkami by sme mali rátať už v pondelok, bude to len ojedinele. Od utorka sa k nám nasunie tlaková výš, ktorá prinesie jasné a veľmi letné počasie. Počas týchto dní budú teploty stúpať až nad hranicu +25 °C a dni nebudú narúšať búrky a dážď.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk
0
Komentovať