Spoznávate túto známu herečku? Kedysi bola označovaná za najkrajšiu ženu sveta, dnes má už 89 rokov

Hyriaková Kristína

20th Century Fox [Public domain], via Wikimedia Commons

Niektoré herečky poznáme z notoricky známych filmov, no nemáme ani poňatia, ako vyzerali v minulosti. To je aj prípad Geny Rowlands, ktorá bola jednou z najkrajších herečiek na celom svete.

Článok pokračuje pod videom ↓

Gena Rowlands, vlastným menom Virginia Cathryn Rowlands sa narodila v USA. Podľa portálu Britannica je známa hlavne vďaka filmom, ktoré nakrútila so svojím bývalým manželom, režisérom Johnom Cassavetes. V našich končinách si ju pamätáme hlavne ako dámu z filmu Zápisník jednej lásky.

ABC Television [Public domain], via Wikimedia Commons

Už na škole bola známa svojou krásou a talentom

Už na škole bola známa svojou krásou, ale aj svojím hereckým talentom. Neskôr preto študovala drámu na Akadémii dramatických umení. Herectvo mala v krvi, keďže sa tomu venovala aj jej matka. Objavila sa v televízii a hrala dokonca aj na Broadwayi.

Prvá skúsenosť s filmom však prišla až v roku 1958, no dovtedy hrávala v divadlách a bola veľmi obľúbená. S prvou filmovou rolou sa jej otvoril nový svet, no aj vďaka jej manželovi, za ktorého sa vydala v roku 1954. V roku 2014 získala ocenenie za celoživotné dielo. Za film The Betty Ford Story, kde stvárnila prvú dámu, získala aj cenu Emmy.

Známa aj kvôli manželovým filmom

Napriek tomu, že spolupracovala s rôznymi režisérmi, väčšina filmov, ktoré nakrútila, režíroval práve jej manžel.  Objavila sa však aj v dráme Woodyho Allena Another Woman. Väčšina mladých fanúšikov, ktorých má, pochádza v prvom rade z obľúbeného filmu Notebook, teda Zápisník jednej lásky, kde si zahrala po boku Jamesa Garnera. Film bol nakrútený podľa knihy od Nicholasa Sparksa z roku 1996 a zožal obrovský úspech.

NBC Television [Public domain], via Wikimedia Commons

Vydala sa druhý raz

S Johnom mala populárna herečka tri deti. Všetky sa uchytili vo filmovom priemysle, Nick a Alexandra sú taktiež hercami a Zoe je filmová režisérka. John zomrel v roku 1989 a v roku 2012 sa Gena opäť vydala za Roberta Forresta.

Najnovšie články