Správa, ktorá mnohých fanúšikov šokovala. Jiřina Bohdalová oznámila, že končí

Dana Kleinová

Foto: Instagram (bohdalkajirinka)

Legendárna herečka ohlásila koniec divadelnej kariéry. Zdravotnými problémami sa však nenecháva zastaviť úplne. Fanúšikovia ju stále uvidia vo vznikajúcom filme.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Blesk, 92-ročná herečka sa rozhodla ukončiť divadelnú kariéru. V Divadle Na Jizerce hrala od roku 2005, no teraz sa Jiřina Bohdalová rozhodla pre dôležitý životný krok, ktorý súvisel s jej zdravím. O jej rozhodnutí informoval principál divadla Jan Hrušínský.

Zastavilo ju zdravie

V súčasnosti hrala Bohdalová len v predstavení Gin Game po boku slovenského herca Milana Kňažka. Svoju kariéru ukončila presne po 18 aktívnych rokoch hrania, a toto predstavenie je tak jej posledným.

„Na základe rozhodnutia pani Jiřiny Bohdalové by sme vás chceli informovať o tom, že svoju divadelnú kariéru na odporučenie ošetrujúceho lekára definitívne ukončila. Divadelné inscenácie sú výdajom energie aj fyzickej sily úplne odlišné od jednorazového natáčania programu/filmu a rozhodnutie pani Bohdalovej v plnom rozsahu chápeme,“ stojí vo vyhlásení na oficiálnej stránke Divadla Na Jezerce.

Symbolický dátum

„Tento týždeň sme navštívili Jiřinu Bohdalovú – pri príležitosti ukončenia jej divadelnej kariéry. Do Divadla Na Jezerce nastúpila 3. októbra 2005 a teraz na odporúčanie primára Kardiologického oddelenia Nemocnice Na Homolce s aktívnym hraním v divadle končí – a zase 3. októbra. Aké symbolické. Napriek tomu to nebolo ani trochu smutné lúčenie, ale naopak, celé popoludnie sme sa presmiali pri spomienkach na osemnásť rokov našej divadelnej spolupráce. Prebrali sme absolútne všetko, čo sa za posledných dvadsať rokov v divadle stalo. Veselo aj vážne. Ale skôr veselo. Ukázala nám aj fotky v bielej parochni – z filmu, ktorý v lete točila s Jiřím Strachom,“ píše vo vyhlásení Hrušínský.

Nekončí úplne

Najnovšie články