Ste poistenec tejto zdravotnej poisťovne? Od tohto dátumu potrebujete k špeciálnemu lekárovi výmenný lístok

TASR

FOTO TASR - Michal Svítok

Výmenný lístok k špecialistovi Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) a Union zdravotná poisťovňa stále nevyžadujú. Poistenci Dôvery ho potrebujú od nedele (1. 5.).

Článok pokračuje pod videom ↓

Vyplýva to z vyjadrení zástupcov všetkých troch zdravotných poisťovní (ZP) na Slovensku. Výmenné lístky bude Union ZP vyžadovať od 1. júna, uviedla pre TASR hovorkyňa poisťovne Beáta Dupaľová Ksenzsighová. Pacient sa podľa nej pred návštevou špecialistu môže s obvodným lekárom poradiť aj v súčasnosti.

Posudzuje lekár

„Všeobecný lekár vie najlepšie posúdiť, kedy treba konzultáciu u špecialistu a kedy nie,“ skonštatovala. Na základe verejného prísľubu výmenné lístky naďalej nevyžaduje ani VšZP. Nevylučuje, že v dohľadnej dobe môže dôjsť k zmene. „O prípadnej úprave budeme verejnosť včas informovať,“ povedala pre TASR Ivana Štefúnová z oddelenia komunikácie poisťovne.

Poistenci ZP Dôvera ich potrebujú od 1. mája. „V prípade opätovnej nepriaznivej epidemiologickej situácie by sme potrebu výmenných lístkov opätovne prehodnotili,“ priblížil pre TASR PR špecialista Dôvery Matej Štepianský.

Najnovšie články