Sú nedôverčivé a nikomu sa nevedia otvoriť. 6 znamení zverokruhu, ktoré majú problém veriť svojmu okoliu

Hyriaková Kristína

Foto: piqsels

Dôvera je niečo, čo je pre mnohých ľudí veľmi ťažké. Boja sa, že akonáhle začnú niekomu dôverovať, zraní ich. Niektoré znamenia k tomu majú väčšie sklony.

Článok pokračuje pod videom ↓

Či už veríte na znamenia zverokruhu a na to, čo predstavujú, alebo nie, je to samozrejme len na vás. Mnohí ľudia sa tým však riadia a robia všetko preto, aby im to vychádzalo. Portál Thought Catalog pripravil zoznam šiestich znamení zverokruhu, ktoré majú problém otvoriť sa.

Panna

Panny sa neboja samotného otvorenia, no chcú ukázať najlepšiu možnú verziu samého seba. Nechcú si to pokaziť a majú veľké obavy, že ľudia uvidia ich chyby a budú ich za ne súdiť. Nemusia sa však vôbec ničoho báť.

Foto: pixabay

Škorpión

Škorpión nechce byť zraniteľný, no už len tá samotná myšlienka na to ho desí. Vášeň, intentívne emócie, tieto vlastnosti im vôbec nie sú cudzie. Keď vás niekto sklame raz, začnete byť skeptickí voči všetkým ľuďom navôkol, a to aj v priateľoch, ktorých poznáte dlhé roky. Len ťažko odpúšťate, preto vás naozaj neradno sklamať.

Vodnár

Vodnár jednoducho nevidí zmysel v tom, aby sa niekomu otvoril. Pozerá sa na svet ako na niečo väčšie než vy sami a myšlienky mu často lietajú do veľkých myšlienok a teórií. Má tendenciu okolo seba udržiavať tajomno a nechce sa dohadovať s inými ľuďmi. Pokiaľ nemá dôvod sa niekomu otvoriť, je nepravdepodobné, že to urobí.

Foto: unsplash

Kozorožec

Tvrdý zovňajšok väčšinou skrýva citlivú dušu. Váhavosť k tomu, aby sa otvorili, vedie z pocitu, že nie je dosť dobrý a že toho v živote nedosiahol dosť. Zraniteľnosť podľa neho často odvracia od cieľa a keď ho nesplní, ostatným bude pripadať slabý. Svoju hrdosť odmieta obetovať, preto sa väčšinou nikomu neotvorí.

Býk

Býk nemá problém s tým, otvoriť sa, no dáva si veľký pozor na to, aby prešlo dostatok času, než sa tak stane. Býk má vlastný spôsob na to, ako si niekoho pustiť do svojho života. Bojí sa, že bude zraniteľný, takmer ako každý, no on vie, že sa z toho dokáže pozbierať.

Foto: maxpixel

Blíženci

Blíženci sú spoločenskí a veľmi zhovorčiví, preto by ľudia mohli predpokladať, že otvorenosť je pre nich veľmi jednoduché. Aj Blíženec sa však dokáže poučiť zo svojich chýb a po niekoľkých sklamaniach už viac nechce byť zraniteľný.

Najnovšie články