Svadobní hostia nevedeli zastaviť plač. Žena sa vydala za lásku svojho života, mužovi ostáva pár mesiacov života

Kristína Hagarová

Foto: Facebook (Jeff Mills-Amy Phipps Photography)

Niektorí ľudia nemajú v živote veľmi veľa šťastia a prišli o jednu z najvzácnejších vecí, ktoré môžete mať. A to je zdravie. Život sa mení z minúty na minútu a nikdy neviete, koľko času vám zostáva.

Článok pokračuje pod videom ↓

Taký je aj príbeh Chasea Smitha a Sadie Mills, ktorí sa zobrali 29. apríla, len pár dní potom, čo sa dozvedeli ničivú správu. Chaseovi zostáva len pár mesiacov života. Diagnostikovali mu Ewingov sarkóm, zriedkavý typ rakoviny. Pár začal spolu chodiť pred pol rokom a svadbu mali presne na mieste, kde si dali svoj prvý bozk. „Celkovo to bol najlepší deň môjho života,“ povedala Sadie portálu IndyStar.

Rozhodli sa, že sa vezmú

„Vždy som chcela svadbu vonku a skutočnosť, že Chase prišiel s myšlienkou urobiť to na mieste, kde sme sa prvý raz pobozkali, pre mňa veľa znamenalo.“ 18-ročný Chase povedal, že o svadbe rozmýšľal už nejakú dobu, no chcel počkať až po vysokej škole. Keď mu však v marci povedali, že jeho rakovina, ktorú mal keď mal 12 rokov, sa vrátila, ich plány to narušilo. Nádory mal po celom tele, vrátane lebky, mozgu, ramien aj pľúc. Nevyzeralo to dobre. Keď sa to dozvedeli, rozhodli sa, že sa chcú zobrať.

Podpora od rodiny

„Premýšľali sme nad tým, že sa v budúcnosti vezmeme a vedeli sme, že to chceme. Množstvo ľudí by hovorilo, že sme sa brali len preto, lebo tu čoskoro nebudem, ale to nie je dôvod. Bolo to skôr ako prebudenie, ako keby nám niečo hovorilo, že máme byť dvaja,“ povedal. Do štyroch dní sa porozprávali so svojimi rodičmi a podarilo sa im naplánovať svadbu v záhrade u Sadiených rodičov.

Plno emócií

„Mám dvoch najlepších rodičov, ktorých by som mohol mať. Je pre mňa dôležité, aby boli sto percent za mnou a za mojimi rozhodnutiami a keď som sa rozhodol, že sa ožením s tým, koho milujem, podporili ma.“ Na svadbe mala Sadie elegantné biele šaty a Chase zase námornícky oblek. Taktiež prehovoril o tom, že bol skutočne plný emócií v okamihu, keď kráčala k oltáru.

Obaja boli nadšení

„Bol som tak nadšený, keď som ju videl, lebo som ju nevidel celý deň. Bola to čistá reakcia na to, že som ju mohol vidieť. Ako úder do hrude, plný emócií,“ vysvetľoval Chase dôvod, prečo sa rozplakal. Dodal taktiež, že dôveruje v Boha a že vie, že kým mu verí, má vždy šancu a môže robiť čokoľvek. O svojej manželke povedal, že ho upokojuje. „Keď mi je ťažko alebo mám bolesti, či úzkosti, je to jediná osoba, ku ktorej môžem ísť, prestane mi tak prudko búchať srdce a donúti ma relaxovať, myslieť na niečo iné.“ Lekári mu dali 3 až 5 mesiacov života.