Aké bude leto 2022? Meteorológovia zverejnili dlhodobú predpoveď, ľudia sa však nepotešili

Hyriaková Kristína

Foto: TASR/AP

Meteorológovia zverejnili prvú predpoveď počasia na leto 2022, na ktorú mnohí ľudia už netrpezlivo čakali. Zdá sa však, že to nie sú príliš dobré prognózy.

Portál Severe Weather, ktorý sa zaoberá počasím, zverejnil prvú predpoveď na leto 2022 vo svete. Ako uvádza portál TVNoviny, opäť môžeme očakávať teplotné extrémy a veľké horúčavy. Tie sa predpovedajú na základe dlhodobých modelov, z ktorých vyplýva, že letné počasie zostane pod vplyvom atmosferického javu La Niña.

Prognózy na leto sú jednoznačné

Aj keď dlhodobé predpovede počasia nie sú presné, môžeme sa podľa nich aspoň približne orientovať a pripraviť na to, čo nás čaká. Zdá sa, že je pred nami poriadne suché leto a len ťažko sa môžeme pripraviť na osviežujúce letné dažde. Teploty by podľa meteorológov mali dosahovať v Európe od júna do augusta 40 stupňov. Len severná Európa by mala zostať pod vplyvom nízkeho tlaku, no počasie bude oveľa teplejšie ako obvykle.

Keďže sa očakáva menej zrážok ako zvyčajne, môže sa to nepriaznivo prejaviť aj na úrode. Vyzerá to teda tak, že sa môžeme pripraviť na poriadne suché a horúce leto 2022.

Najnovšie články