Svetoznáma herečka vyvolala búrlivú diskusiu. Stále spí so svojím 11-ročným synom

Hyriaková Kristína

Foto: Instagram (aliciasilverstone)

Každý si môže svoje dieťa vychovávať podľa vlastného uváženia a ako uzná za vhodné. Napriek tomu sú veci, na ktoré má jednoznačný názor aj odborník. Najnovšie svojím vyhlásením prekvapila svetoznáma herečka, ktorá povedala, že stále spí so svojím 11-ročným synom.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál Daily Mail, Alicia Silverstone sa dostala pod paľbu odborníka na rodičovstvo, ktorý tvrdí, že jej príliš kontaktný štýl výchovy môže viesť k problémom s hranicami. Odborník tvrdí, že mala so svojím synom prestať spávať, už keď mal 5 rokov. 45-ročná herečka tvrdí, že jej výchova je štýlom „milujúcej mamy“, no mnohí odborníci nesúhlasili.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Alicia Silverstone (@aliciasilverstone)

Môže to viesť k závislosti

Podľa odborníčky na rodičovstvo a psychologička Reena B. Patel jej výchovné metódy, konkrétne spoločné spanie so synom nie je prijateľné a podľa nej jej syn Bear už dávno prekročil vek, kedy je to vhodné. Tvrdí, že to môže viesť k zníženému množstvu slobody skúmania a môže si vytvoriť spoluzávislosť a obmedziť rozvoj zručností.

Už má dosť rokov

Tiež upozornila na to, že to môže viesť k šikane a je dôležité, aby sa pokúsili spať nezávisle od seba. Alicia je známa svojimi „alternatívnymi“ spôsobmi rodičovstva, napríklad prirovnala nechávanie svojho dieťaťa spať v postieľke k zanedbávaniu detí.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Alicia Silverstone (@aliciasilverstone)

Podľa niektorých psychológov je silné spojenie medzi rodičmi a deťmi dôležité, ale keď sú deti príliš pripútané, musia ich rodičia naučiť, ako ich naučiť samostatnosti. Dodala tiež, že kontaktné rodičovstvo zvyknú ľudia preháňať a môže to byť priam nezodpovedné. Fanúšikovia takejto výchovy tvrdia, že to podporuje zdravší a šťastnejší vzťah medzi rodičom a dieťaťom.

Najnovšie články