Ženy, ktoré vychovávajú 3 deti to majú najťažšie. TOTO je dôvod, prečo je to tak

Gabriela Kinčoková

Byť matkou je jedno z najťažších „povolaní“ v živote. Dobre zvládnuť tehotenstvo, pôrod a výchovu dieťaťa naozaj dá zabrať. No v prípade, že žena čaká viac ako jedno dieťa môžeme hovoriť naozaj o veľkej drine. Preto, ak pochádzate z viacerých súrodencov poďakujte svojej mame za starostlivosť, ktorú vám dáva.

Podľa jednej štúdie je dokázané, že vychovávať tri deti môže spôsobiť veľkú dávku stresu. Prieskum Todaymoms.com, ktorý sa uskutočnil v apríli v roku 2018, na ktorom sa zúčastnilo 7 000 mamičiek ukázal, aký veľký stres majú matky s odlišným počtom detí. Matky, ktoré majú 4 deti ako napríklad Kris Jenner (Kim, Kloe, Courtney a Rob) majú najmenej stresu spomedzi všetkých.

Jill Smoker matka troch detí a blogerka hovorí, že: „Prechod z jedného na dve deti bol jednoduchý, nemusela som si dlho zvykať. Ašak z dvoch na tri deti sa všetko obrátilo hore nohami. Nebude to jednoduché. Mám len dve ruky! Len činnosť ako prejsť na ulicu a pocit, že nedokážem fyzicky držať všetky svoje deti, považujem za mimoriadne stresujúce.“

Podľa psychiatra z New Yorku a doktorky Janet Taylor by sa mala hladina stresu po príchode štvrtého dieťaťa znížiť. Je to preto, že matky sa naučia lepšie zvládať stresové situácie a dokážu sa uvoľniť.

Prieskum zistil, že 60% matiek uviedlo, že hlavne to im spôsobuje najviac stresu, keď od nich deti žiadajú veľmi veľa. A čím viac detí majú, tým je to horšie. Je tiež dokázané, že je omnoho menej stresujúce vychovávať chlapcov než dievčatá. Uviedlo to takmer 60% mamičiek.

Gabriela, unilad.co.uk

Najnovšie články