Aj dvadsať rokov po smrti svetom milovenej Lady Di sa na povrch dostávajú informácie, ktoré verejnosť ani nechce počúvať. O dôveryhodnosti jednotlivých vyjadrení možno pochybovať. Samotná princezná k nim nemôže povedať nič a svedkov je málo. Ibaže niektorí ľudia majú veľmi dobrú pamäť, a to najmä v čase, kedy im z toho môže pekne kvapnúť.
Najnovšie sa jedná o údajnú chorobu princeznej Diany, ktorá mohla ohroziť celé jej potomstvo. Ak čakáte informácie o genetickej alebo dedičnej vade, je to márne. Na verejnosť unikli informácie z roku 1983.
Genetika, či výmysly?
Lekár Alan McGlashan napísal v roku 1983 list, v ktorom sa zmienil o obavách kráľovských lekárov. Tí mali na starosti Dianin zdravotný stav, ktorý podľa McGlashana nebol v najlepšom poriadku.
To by nebola žiadna novinka. Lenže podľa tohto lekára kráľovskí doktori absolútne zlyhali, pretože klamali. A tieto klamstvá dnes niekto pustil do sveta.
Lekárov starajúcich sa o princeznino zdravie viedol doktor Sir John Batten. Ten v správach uviedol, že Dianin zdravotný stav vážne ohrozuje celú dynastiu jej potomkov. Podľa neho mala princezná trpieť dedičnou chorobou, ktorú mohla preniesť na svojich synov Williama a Harryho. O akú chorobu išlo sa však verejnosť nedozvedela.
https://www.instagram.com/p/BY5ybKNAw94/?hl=sk&taken-by=loveprincessdiana
A tento drobný fakt ľudí len utvrdzuje v tom, že ide o ďalší výmysel, na základe ktorého sa mali „vierohodní“ svedkovia pekne nabaliť. Novinári sa idú po podobných správach v Anglicku potrhať. Princezná ľudských sŕdc sa už brániť nemôže, tak prečo ju neočierniť, keď z toho môže byť dobrý obchod?
Doktor McGlashan sa vyslovil, že podľa jeho zistení bola Lady Di pravidelne dopovaná antidepresívami, lekári skúšali aj tzv. behaviorálnu terapiu. Diana trpela nočnými morami, snami o veľkých príšerách, depresiami a bulímiou. To však bolo všetko.
Nervozita sa stupňovala hneď po narodení princa Williama, ktorého podľa jej slov chcela mať kráľovná viac podľa svojho gusta než podľa predstáv jeho rodičov. Dianin zhoršujúci sa duševný stav vyústil až do rozchodu kráľovského páru. Mnohí pripisovali jej nespokojnosť ľahostajnosti a nevšímavosti princa Charlesa.
Ten sa podľa slov svedkov z dvora k Diane vždy správal s úctou a snažil sa jej pomôcť. Možno to ale princeznej nestačilo a túžila len po obyčajnom manželskom a láskyplnom pohladení. S doktorom McGlashom sa princezná Diana stretla osemkrát a závery z jeho lekárskych správ sa až okato líšia od tých, ktoré poskytovali kráľovskému dvoru dvorní lekári.
Podľa doktora McGlashana bola princezná celkom normálne dievča a jej problémy boli emocionálne a vôbec nešlo o žiadne dedičné, genetické či iné predispozície a tobôž nie o nič, čím by princezná svojich potomkov ohrozila. Prečo a kto sa ale potom postaral, aby 20 rokov po Dianinej smrti vyšli na povrch zavádzajúce a pravdepodobne aj klamlivé informácie o jej údajnej dedičnej a život ohrozujúcej chorobe?
zdroj: babskeveci.sk (M)
Nahlásiť chybu v článku