Tajomstvo držal takmer celý život. 90-ročný starček dcére vyrozprával príbeh ako z filmu

Hyriaková Kristína

Foto: Facebook (Kenneth Felts)

Médiá aj známe osobnosti sa postupne snažia odtabuizovať tému homosexuality a celkovo LGBT komunity. Aj keď žijeme v 21. storočí, stále sa množstvo ľudí pozerá na túto tému cez prsty a krúti hlavou.

Je však potrebné povedať, že v súčasnosti je to predsa len lepšie, ako to bolo niekedy. Nikdy však nie je neskoro povedať, čo skutočne cítite. Dôkazom je aj 90-ročný muž, ktorý držal svoje tajomstvo naozaj dlhé roky. Ako informuje portál Unilad, s homosexualitou sa priznal svojim priateľom a rodine až teraz, a to pri príležitosti Pride Month.

Rozhodol sa písať knihu

Otec a starý otec Kenneth Flets začal počas karantény uvažovať o svojom živote a rozhodol sa pracovať na autobiografii, v ktorej vyrozpráva svoj príbeh. Písanie knihy ho doviedlo k objaveniu starých spomienok a emócií a po jednom dlhom dni písania sa začalo objavovať tajomstvo, ktoré v sebe držal takmer celý život. Kenneth sa rozprával so svojou dcérou, Rebeccou Mayes, ktorú má so svojou bývalou manželkou. Vtedy z neho vypadlo, že si želá, aby nikdy neopustil Phillipa.

Priznal sa svojej dcére

Nikdy predtým o ňom nepočula, no zrazu jej to došlo. Phillip bol muž, do ktorého sa Kenneth zamiloval v 50-tych rokoch 20. storočia, no nakoniec sa rozišli, pretože si myslel, že nemá inú možnosť. Kenneth to povedal pre Good Morning America„Dlho to bolo pochované hlboko v mojej duši. Musel som sa vyrovnať zo všetkými opovrhnutiami spoločnosti, bol som označený za zvrhlíka a devianta. Ľudia sú však dnes tolerantnejší, cítil som, že musím nájsť odvahu,“ povedal.

Cíti sa voľný

Jeho dcéra Rebecca povedala svojmu otcovi, že je lesbička, asi dvadsať rokov dozadu a hoci bola rada, že jej otec môže byť konečne sám sebou, bola smutná, že stratil vzťah s mužom, ktorého miloval a musel držať v tajnosti svoje skutočné ja. 90-ročný muž to neskôr oznámil aj ďalším príbuzným a priateľom a na svoj Facebook uverejnil fotografiu, kde má na sebe dúhovú mikinu. „Som voľný, som gay a je to vonku.“

Podporujúce správy

Jeho príbuzní stáli pri ňom a cudzinci zdieľali jeho správy a fotografie na sociálnych sieťach dovtedy, kým si ho nevšimli médiá. „Bolo to úplne ohromujúce. Pozitívne reakcie ľudí z celej krajiny a sveta, je to jednoducho úžasné a cítim zodpovednosť. Niekoľko ľudí mi povedalo, že boli na pokraji rozhodnutia o tom či to ľuďom povedia a môj príbeh im pomohol. Dúfam, že ľudia pochopia, že budú prijatí a bude to skutočne lepšie, než si mysleli.“

Jedna žena dokonca ponúkla Kennethovi pomoc s vystopovaním Phillipa, ale bohužiaľ sa ukázalo, že bývalá láska Kennetha už dva roky nie je medzi živými. Pomoc však ocenil a je si istý, že teraz žije cez všetkých. Teraz sa veľmi teší z prijatia do komunity, ale uvedomuje si, že keďže už bol starší, bolo málo rizika, že ho budú ľudia ponižovať. Napriek tomu to bolo pre neho desivé a strašidelné. Ostatným ľuďom však odkazuje, aby boli odvážni a aby sa konečne cítili slobodní. Každý človek si zaslúži byť milovaný presne taký, aký naozaj je.

Najnovšie články