POZOR: Našli ste si za kolesom auta plastovú fľašu? Nikdy neurobte túto chybu, ide o premyslený trik podvodníkov

Lucia Mužlová

Foto: pixabay

Podvodníci dnes číhajú na každom kroku. Na ich premyslené triky často doplácajú nevinní a nič netušiaci ľudia. Nedávno sme vás informovali o tom, že ak ste si našli za strieračmi peniaze, nikdy ich nemáte odtiaľ brať. Dnes sa pozrieme na ďalšiu nelegálnu činnosť zlodejov, ktorú praktizujú takmer všade, kde ľudia ani len netušia, že môže ísť o zločin.

Článok pokračuje pod videom ↓
Foto: pxhere

Len nedávno sa objavila správa o tom, že ľudia vo veľkom nachádzajú na zadnom kolese plastové fľaše. Idete napríklad z nákupného strediska a zrazu vidíte plastovú fľašu na zadnom kolese. Toto je ešte ten dobrý prípad. Pomyslíte si, že ju tam nechal niekto, kto nevedel nájsť smetný kôš, fľašu vezmete a vyhodíte. Oklamať sa teda nenecháte.

V čom teda spočíva trik zlodejov? Mnoho ľudí si na zadnom pravom kolese fľašu jednoducho nevšimne. Len málokto pred nastúpením do vozidla kontroluje kolesá, prípadne obíde auto práve zo strany spolujazdca. Prebieha to teda nasledovne. Nasadnete do auta, naštartujete a pohnete sa. Spriečená fľaša narobí poriadny hrmot a vy sa ako vodič zľaknete, pretože neviete, o čo ide. Z auta vystúpite a idete auto skontrolovať.

Foto: pxhere

Práve v tento moment nastupujú zlodeji, ktorý vám v sekunde vykradnú auto. Predpokladáme, že nikto z vás by nevystúpil spolu s kľúčmi a osobnými vecami ako je mobilný telefón a peňaženka. Tiež nikto nevystúpi, nezamkne auto a nejde kontrolovať čo sa stalo. Aj keď sa to môže zdať nemožné, zlodeji naozaj dokážu kradnúť v sekunde a nemusíte si to ani všimnúť. Dávajte si vždy pozor na svoje osobné veci a takýmto podozrivým situáciám venujte zvýšenú pozornosť. Tiež vodičov upozorňujeme, aby si v aute počas svojej neprítomnosti nenechávali osobné veci, peňaženky, mobilné telefóny alebo notebooky.

Najnovšie články