Takmer nikto ho nedokáže vysloviť správne. Ľudia s týmto krstným menom zažívajú problémy celý život

Hyriaková Kristína

Foto: unsplash

V zahraničí existuje množstvo zaujímavých mien, ktoré je veľmi ťažké vysloviť. Niektorí však zostali prekvapení, keď zistili, že ľudia majú problém s výslovnosťou mena, ktoré nosia aj mnohé známe osobnosti.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Metro, existuje množstvo mien, z ktorých sú mnohí z nás zmätení, keď ich majú vysloviť nahlas. Patria k nim mená ako Saorise, Siobhan, Aoife, Niamh a Cathal. Avšak meno, ktoré sa najčastejšie vyslovuje nesprávne, je prekvapivo Sean.

Foto: unsplash

Prekvapujúce meno

Štúdiu vykonala spoločnosť WordFinderX , pre ktorú boli analyzované údaje z Forvo, online služby, ktorá ľuďom pomáha naučiť sa vyslovovať rôzne slová. Mnohí ľudia sú zmätení z toho, že meno Sean sa vyslovuje ako „Šón“ a nie „Sín“. Toto meno bolo v službe najčastejšie vyhľadávané, pričom ľudia ho zadali až miliónkrát. To z neho teda robí najťažšie vysloviteľné meno.

Ďalšie v rebríčku vás prekvapia

Sean je meno írskeho pôvodu, pričom pochádza z hebrejského mena Yohanan. Súvisí tiež s menom John, čo znamená „Boh je milostivý“. Ak ste aj vy niekedy boli zmätení z toho, ako sa toto meno vyslovuje, možno si musíte spomenúť na všetkých známych ľudí, ktorí sú jeho nositeľmi, napríklad Sean Connery alebo Sean Paul či Sean Penn.

Po tomto mene je druhým najvyhľadávanejším Xuxa a na treťom mieste je prekvapujúco Victoria. Prvú päťku uzatvára španielske meno Francisco a grécke meno Platon.

Najnovšie články