Tancujte spolu a naučte sa odpúšťať. 12 tajomstiev šťastného manželstva, ktoré vydrží naozaj navždy

Lucia Mužlová

Recept na šťastné manželstvo jednoducho neexistuje. Možno som týmto výrokom mnohých sklamala, ale ak vo vzťahu žijete už nejaký ten čas, dobre viete, že žiadne univerzálne kúzlo nie je. Sú to tie maličkosti ale aj zásadné veci, ktoré dokopy vytvárajú harmonický vzťah. Dnes sa pozrieme na 12 vecí, ktoré zaistia, že vaše manželstvo vydrží veľmi dlhý čas a možno dokonca až po hrob.

Uzavrieť manželstvo s niekým, kto je vaším najlepším priateľom a s človekom, ktorý uznáva rovnaké hodnoty ako vy, to je to najšťastnejšie manželstvo, aké si môžete želať.

Zabávajte sa spolu

Foto: pixabay

Tí, ktorí sa spolu zabávajú, ostávajú spolu. Jedzte, pite, smejte sa a buďte veselí.

Milovanie (prekvapivé?)

Foto: pixabay

Keď sa nad tým hlbšie zamyslíte, sex je to jediné, čo oddeľuje vaše manželstvo napríklad od vzťahu, ktorý máte s najlepšou kamoškou už celé roky. Urobte z milovania prioritu, nájdite si naň čas a chuť a venujte sa jeden druhému. V manželstve by určite nemalo chýbať.

Neprestaňte tancovať ako vo svoj svadobný deň

Foto: pixabay

Spomínate si ešte na váš prvý spoločný tanec? Možno aj mladomanželský. Pamätáte si ešte, aké to bolo vzrušujúce, keď vás váš manžel držal v náručí a tancoval s vami? Neprestávajte tancovať. Tancujte spolu v kuchyni pri varení, len tak keď okolo seba prejdete.

Vždy držte spolu

Foto: pixabay

Ak budete držať za každých okolností spolu, váš vzťah bude pevný ako skala.

Podporujte vzájomne svoje rozhodnutia

Foto: pixabay

Podporujte svojho partnera rovnako, ako on podporuje vás. Upevnite postavenie svojho manžela, podporte a vyzdvihnite jeho individualitu. Na seba samozrejme nezabúdajte. Dvaja silní ľudia vytvárajú silný vzťah a puto.

Pevné manželstvo = dvaja ľudia, ktorí sa každý deň aktívne zapájajú

Foto: pixabay

Nezáleží na tom, že spolu netrávite každý deň a každú sekundu. Nie je to o veľkých dovolenkách ani gestách. Je to o tom, že ste odhodlaní pre seba robiť všetko a pracovať na tom, aby váš vzťah vydržal čo najdlhšie.

Odpúšťajte

Foto: pixabay

Manželia, ktorí sú si oddaní vedia, že odpustiť je kľúčové. Buďte lojálny, berte na vedomie chyby svojho partnera a odpúšťajte veľkoryso.

Buďte chvíľu od seba

Foto: pixabay

Niekedy byť sám je presne ten priestor, ktorý človeku a aj partnerskému životu pomáha. Nájdite si svoje aktivity, nebojte sa byť na chvíľu sami.

Vydajte sa na cestu

Foto: pixabay

Cestujte spolu. Spoznávajte sa aj po rokoch. Buďte šťastní a venujte čas aj novým zážitkom.

Nájdite si čas

Foto: pixabay

Nie je to náročné ani komplikované. Urobte si na seba čas a aktívne ho venujte jeden druhému.

Jedzte spolu

Foto: pixabay

Vykašlite sa na chvíľu na prácu, telefón, deti a vlastne čokoľvek. Sadnite si a najedzte sa spolu. Šťastné páry to robia celý život.

Kým niečo poviete, dvakrát si to premyslite

Foto: pixabay

Šťastné manželstvo trvá večnosť preto, že obaja manželia v ňom si dobre uvedomujú, aké je dôležité najskôr premýšľať a až potom konať. Pocity partnera sú dôležité, preto na ne berte ohľad. Buďte opatrný a zbytočne nezraňujte.

Pozri aj: Príbeh lásky ako z filmu. Tento muž predal všetko, čo mal a na bicykli prešiel 9 600 km z Indie do Švédska, aby mohol byť so ženou svojho života

Lucia M., popsugar.co.uk