Táto žena nosila 12 rokov na verejnosti rúško a všetci si mysleli, že je chorá. Pravda vás však dostane

Lucia Mužlová

Stáva sa to často. Možno častejšie ako sme schopní si pripustiť. Matky, dcéry a celé rodiny žijú mnoho rokov v tichu, ktoré si väčšina z nás nevie ani predstaviť. Saundra Crockett je jednou takou ženou. Matka dvoch detí, ktorá mala celý život pred sebou, až kým sa jej manžel nestal násilníkom. Smutný a pravdivý príbeh tejto ženy sa našťastie skončil dobre, no predstavte si to množstvo žien, ktoré takéto šťastie nemajú.

Článok pokračuje pod videom ↓

Zneužívanie a týranie v tejto rodine bolo bohužiaľ nielen psychické, ale aj fyzické. Dôkazom bitiek boli zranenia na tvári, ktoré boli takého rázu, že sa nakoniec infekcia začala rozširovať. Napriek tomu sa Saundra rozhodla, že toto násilie bude skrývať. Po dobu 12 rokov nosila rúško.

Jedného dňa sa však rozhodla, že stačilo a vyslobodila seba aj svoje deti z tejto strašnej situácie. Každý raz, čo sa pozrela do zrkadla, pripomenulo jej to všetky strašné veci, ktoré jej urobil jej manžel. Potom však stretla ženu menom Deborah Aless a to jej zmenilo celý život.

tyranie1
losangeles.cbslocal.com

Keď sa Saundra vydávala za svojho manžela, ani jej len nenapadlo, že by mohol byť násilník, a že sa z nej raz stane obeť domáceho násilia. Mala 28 rokov a celý život pred sebou.

Keď sa po 12 rokoch týrania dostala do nemocnice, prognózy neboli priaznivé. Infekcia na jej tvári sa rozšírila a doslova jej „ujedala“ kusy tváre. Lekári tvrdili, že sa možno nedožije ďalšieho dňa.

tyranie2
losangeles.cbslocal.com

Saundra však prežila a rozhodla sa zmeniť svoj život. Boli to dlhé mesiace prispôsobovania a so zmenou života išla ruka v ruke aj zmena jej tváre. „Deti poznali môj hlas, no nevedeli kto som, pretože nepoznali moju tvár. Moju hrôzostrašnú tvár.“

tyranie3
losangeles.cbslocal.com

Vtedy do jej života vstúpila Deborah Aless, ktorá je tiež obeťou domáceho násilia. Deborah so svojím manželom založili neziskovú organizáciu na pomoc týraným ženám. Hlavnou činnosťou, ktorou sa organizácia zaoberá, sú chirurgické a rekonštrukčné zákroky, ktoré niektoré obete musia podstúpiť. Všetky operácie sú zadarmo, no je tu aj jedna podmienka. Saundra musela darovať nejaké peniaze na pomoc ďalšej týranej žene v rovnakej situácii.

tyranie4
losangeles.cbslocal.com

Pred operáciou nemohla Saundra zavrieť ľavé oko a ani otvoriť ústa tak, aby sa mohla aspoň najesť. Dnes konečne žije bez svojej masky. Je neopísateľné, čo Saundra prežívala celých 12 rokov. Jej novým posolstvom sa stala pomoc ostatným podobným prípadom.

tyranie5
losangeles.cbslocal.com

Ak vás zaujíma neuveriteľná premena tejto ženy, môžete si ju pozrieť na tomto videu.

[youtube rFKvdcAS1jM 720 410]

zdroj: metdaan.littlethings.com

Najnovšie články