Tajomstvo dlhovekosti 90-ročnej kráľovnej Alžbety II. odhalené! Tieto veci robí pravidelne a tieto si, naopak, zakazuje

Monizz

Mnohé deväťdesiatničky jej zdravie môžu závidieť. Je až ohromujúce, ako je možné, že kráľovná Alžbeta II. vo svojom veku netrpí prakticky žiadnymi zdravotnými problémami. Zlomyseľné jazyky tvrdia: „Nečudo, veď nič nerobí“. Iní zasa poukazujú na celosvetovo známu modlitbu Britov: „Boh, ochraňuj kráľovnú“.

Tak, ako na 94-ročnom princovi Philipovi už badať známky staroby, kráľovnú len z času na čas navštívi jej lekár, prípadne sa vyberie do nemocnice na preventívne vyšetrenia. Či už je to modlitbami celého národa za jej zdravie, alebo relatívne pohodlným životom, nevedno. O kráľovnej však možno bez okolkov povedať, že prekvitá nielen zdravím, ale aj silou, vitalitou a elánom. Nečudo, že sa z trónu zatiaľ stále nechystá odísť.

View this post on Instagram

Queen Elizabeth attending the Festival of Rememberence

A post shared by Queen Elizabeth II (@queen_elizabeth_fanpage) on

Najdlhšie panujúca kráľovná

Republikáni, ktorí kráľovninu prácu zľahčujú nemajú pravdu. Pretože kráľovná síce neokopáva v záhrade, nebehala celý život za malými deťmi, zato bola denne vyčerpaná z programu presného ako hodinky, z nekonečných návštev, rokovaní a zahraničných ciest. Myseľ musela mať stále živú. Royalisti zasa tvrdia, že kráľovná pracuje tvrdo a že nejedného človeka by takáto práca priviedla prinajmenšom k Alzheimerovej chorobe. Ani toto nie je celkom tak. Byť monarchom rozhodne nie je jednoduché, i keď to so sebou prináša množstvo výhod, luxusu a pohodlia. Odborníci však vidia dôvod prekvitania najdlhšie panujúcej kráľovnej niekde celkom inde.

View this post on Instagram

Here's to 70 years🥂

A post shared by Queen Elizabeth II (@queen_elizabeth_fanpage) on

Kráľovnina vitalita je výsledkom rozmanitosti života – musí neustále udržiavať pozornosť, angažovať sa do rozmanitých záležitostí verejného života, výziev. Denne si nachádza čas vylúštiť krížovku a sudoku a popritom každý deň vlastnoručne odpovedá na poštu, komunikuje s celým svetom a jej myseľ je mladšia, ako myseľ tridsiatnika.

Okrem tohto všetkého má aj dlhodobo prosperujúce manželstvo. Do princa Philipa sa zamilovala ešte ako trinásťročná, vydala sa ako dvadsaťjedenročná a nerozlúčili sa na dlhší čas prakticky nikdy. Kráľovninej spokojnosti a vitalite prispieva aj život s jej domácimi maznáčikmi. Je o nej známe, že miluje svojich psov a sú pre ňu najväčšou útechou a psychohygienou. I keď už nejazdí na koni, stále si dopraje aj štipku voľného času, prechádza sa po záhradách na čerstvom vzduchu a konverzuje pritom s ľuďmi rozličného veku.

Má presne stanovaný režim – od rána až do večera. Do postele chodí táto úctyhodná dáma najneskôr o pol dvanástej v noci, dokedy sa venuje pracovným alebo voľnočasovým aktivitám. Ak nerátame bankety, na ktorých ostáva spravidla dlhšie. No uznajte, ktorý starý človek v jej veku by toto všetko ustál?

Jej stravovanie nie je najzdravšie, no zato je výdatné. Na raňajky si rada dopraje anglickú slaninu alebo čerstvé croissanty, na obed uprednostňuje mäso so zeleninou. Dopraje si olovrant v podobe sendviča a len zriedka maškrtí. Na večeru preferuje hlavne vajíčka. Celkom ťažká strava na noc.

K dlhovekosti u kráľovnej mohli prispieť aj genetické faktory. Kráľovná nikdy nebola fajčiarka, nikdy nebola obézna, nikdy nemala nedostatok pohybu. To všetko prispieva k jej vitalite“, hovorí riaditeľ Inštitútu pre výskum starnutia Nir Barzilai. Ihneď však dodáva, že ako je známe, kráľovná takto geneticky obdarená nebola z otcovej strany. Jej otec, kráľ Juraj VI. zomrel vo veku 56 rokov, jeho matka zomrela vo veku 71 rokov.

Zatiaľ čo kráľovná matka, teda Alžbetina matka, zomrela vo veku 101 rokov! Prababička súčasnej panovníčky, kráľovná Viktória dosiahla na svoju dobu impozantný vek, dožila sa 81 rokov. Pozoruhodná genetická dedičnosť spojená s takmer dokonalým životným štýlom je nádejou na to, že kráľovná si na tomto svete povládne ešte nejaký ten rôčik prinajmenšom bez veľkých ťažkostí.

Pozri aj: Test presnejší ako horoskop: Deň a mesiac, v ktorom ste sa narodili úzko súvisí s osobnosťou a karmou. Toto máte napísané vo svojom osude

zdroj: babskeveci.sk (M), health.spectator.co.uk

0
Komentovať