Takto vyzerá podľa odborníkov dokonalosť! 13 fotografií, na ktorých sú tváre známych celebrít zmenené na ideál

KatkaR

Dievčatá a mladé ženy, špeciálne tie so sklonmi k perfekcionizmu, si za každých okolností dávajú záležať na svojom vzhľade. Chybičky krásy, ktoré považujú za svoje nedokonalosti, sa snažia upraviť prostredníctvom šikovných make-up trikov a v niektorých prípadoch dokonca chirurgickými zákrokmi. Gillian de Silva, plastický chirurg z Veľkej Británie však všetkým dokázal, že úplná dokonalosť sa hľadá len veľmi ťažko, a to dokonca aj v celebritných kruhoch.

Článok pokračuje pod videom ↓

Dokonca ani herečky, speváčky či modelky sa nemôžu pýšiť dokonalými symetrickými proporciami či črtami tváre bez jedinej chybičky. Šikovný chirurg si vybral 13 celebrít, ktoré sa podľa väčšiny z nás približujú ideálu a pomocou počítačového programu ich upravil tak, aby ho spĺňali na 100%. Pozrite sa s nami na to, ako by vyzerali už beztak nádherné celebrity, keby sa rozhodli ľahnúť si pod nôž a nechať chirurgov niekde niečo pridať a inde čosi ubrať.

Elizaveta Boyarskaya

ofigenno.com

Maria Sharapova

ofigenno.com

Angelina Jolie

ofigenno.com

Existuje teória, ktorá tvrdí, že čím má žena symetrickejšiu tvár, tým je atraktívnejšia. Medzi vedcami však kvôli tomuto tvrdeniu vznikajú rozpory, pretože časť z nich tvrdí, že osoba, ktorá má ľavú i pravú polovicu tváre úplne identickú, neexistuje a nikdy existovať nebude. Navyše, takéto umelé vytváranie dokonalosti je podľa nich proti prírode a ženy si takýmto spôsobom dobrovoľne vytvárajú zo svojej tváre masku, ktorou budú ostatných ľudí desiť a nie priťahovať. Symetria totiž nemusí vždy tvár vylepšiť. Niekedy ju zbavuje prirodzeného výrazu, mimiky a sťažuje tak vyjadrovanie emócií.

Jennifer Aniston

ofigenno.com

Julia Roberts

ofigenno.com

Marion Cotillard

ofigenno.com

Nerovnomernosť či nesúmernosť proporcií naznačuje vývoj ľavej a pravej hemisféry, a teda i ľudského charakteru. Ak sa budete snažiť zbaviť sa týchto nepomerov, stratíte tak svoju jedinečnosť a individualitu.

Ksenia Sobchak

ofigenno.com

Renata Litvinova

ofigenno.com

Alessandra Ambrosio

ofigenno.com

Modelovanie vlastnej tváre úplne odstráni jej prirodzenosť a u ostatných ľudí vyvolá akýsi strach z objavovania toho, čo sa skrýva za novou maskou. Z toho vyplýva, že ideál vlastne nemožno vyjadriť v parametroch a číslach, pretože je už dávno vytvorený prírodou.

Madonna

ofigenno.com

Sophia Loren

ofigenno.com

Drew Barrymore

ofigenno.com

Sarah Jessica Parker

ofigenno.com

Keď sa nad tým zamyslíte, každá žena je iná a každá z nás má svoje chybičky krásy. Ak sa ich však naučíte milovať a považovať ich za svoje prednosti, ktoré z vás robia krásnu a jedinečnú bytosť, máte vyhraté! Síce má každá z nás jedno obočie iné ako druhé, jeden prsník máme väčšinou väčší než druhý a naše uši majú rôzny tvar, práve tieto odlišnosti z nás robia ideál! Nemyslíte?

Pozri aj: Toto je posledné Hawkingove varovanie pred jeho smrťou. Nad týmito slovami by sa mal zamyslieť každý z nás

Katuš, ofigenno.com

Najnovšie články