Týchto 10 ľudí dokázalo, že počas jedného roka sa dá v živote zmeniť naozaj všetko

Monizz

Zlaté pravidlo hovorí, že tvoj život bude taký, ako si ho zariadiš. Samozrejme, nie vždy to ide tak ľahko, ako to znie. My vám prinášame desať inšpiratívnych ľudí, ktorí sa vo svojom živote dokázali chopiť šance a začať od nuly. A podarilo sa im to v priebehu jedného jediného roka.

Článok pokračuje pod videom ↓

Splnila si svoj sen tesne pred päťdesiatkou

Keď mala Cindy Joseph 49 rokov, založila si vlastnú firmu. A neuveríte čomu sa venovala! Kedysi Cindy pracovala ako modelka pre niekoľko módnych značiek a treba povedať, že bola naozaj úspešná. Kariéra modelky ju však nenapĺňala natoľko, ako by si predstavovala a navyše vždy mala jeden nesplnený sen. Keď mala tesne pred päťdesiatkou, rozhodla sa založiť si vlastnú firmu a vytvorila radu kozmetiky a make-upov, ktoré udržujú pokožku zdravú bez toho, aby sľubovali fantastické omladenie. Cindy je dodnes presvedčená, že tajomstvo skutočnej ženskej krásy nespočíva v mladej tvári, ale v schopnosti tešiť sa zo seba samej v každom veku.

cindy
nadin-style.md

Moskovský tatér porazil rakovinu

Približne pred rokom si tatér z Moskvy Rinat Karimov založil účet na instagrame. Nájdete ho tu ako @rinat_vs_lymphoma. Jeho konto však malo zvláštny sprievodný text. Rinat sa prostredníctvom svojho instagramu vyznal, že dostal lymfóm, no má dosť síl na to, aby mu nakopal zadok. Rinat bojoval so zákernou chorobou viac ako 51 týždňov a nie je to tak dávno, čo svoj boj vyhral. Chuť žiť tohto mladého muža neopustila ani po stanovení zákernej diagnózy, a tak je pre mnohých z nás príkladom a inšpiráciou.

rinat-tater
instagram.com

Po strate hmotnosti sa mladý pár zmenil na nepoznanie

Justin a Lauren Sheltonovci viedli spokojný život. V presvedčení, že je v poriadku všetko, vrátane ich hmotnosti, ktorá bola dohromady viac ako 340 kilogramov. Justin však ochorel a lekári mali podozrenie na nebezpečnú infekciu obličiek. Život mladého páru sa odrazu obrátil naruby. Diagnózu bolo treba potvrdiť, no na to, aby mohol ísť Justin do stroja, musel byť podstatne ľahší. Vyšetrovací prístroj by ho jednoducho neuniesol. Justin a Lauren sa po tomto otrasnom zážitku rozhodli zmeniť svoju životosprávu a po polroku diét a pravidelného cvičenia sa Justinovi podarilo zhodiť 45 kilogramov. Po roku tvrdej driny Justinovi klesla váha o 175 kilogramov a Lauren stratila rovných 172 kíl.

justin-a-lauren
dofiga.net

Dôchodkyňa sa rozhodla precestovať Rusko stopom

Sonya Sagitova odišla do dôchodku vo veku 55 rokov a rozhodla sa začať cestovať. Na tom by ešte nič nebolo, keby sa odvážna dôchodkyňa nepostavila na kraj diaľnice a nezačala stopovať! Jej príbeh začal palcom smerujúcim hore, ktorému dodnes vďačí za rovných 40 krajín v takmer všetkých regiónov Ruska. „Lekári mi diagnostikovali rôzne ochorenia. Dokonca mi navrhli, aby som si podala žiadosť o invalidné dávky! Ja ale nie som postihnutý človek. Odkedy som na dôchodku, stále cestujem po svete!“, argumentuje inšpiratívna Sonya.

sonya
goltis.info

Za peniaze si šťastie nekúpiš

V máji 1996 darovala úspešná Heidemarie Schwermer všetky svoje peniaze chudobným. Odišla s jediným kufrom, v ktorom mala len tie najnutnejšie veci. Počas jedného roka nepoužívala žiadne peniaze. Živila sa umývaním okien, venčením psov a upratovaním domov za jedlo a ubytovanie. Dnes má 70 rokov a prednáša o živote bez cenného majetku. Spočiatku mala v pláne žiť bez peňazí len jeden rok, ale nový život sa jej zdal taký zábavný, že s menšími zmenami takto žije dodnes.

heidemarie
fml17.ck.ua

Táto dáma odštartovala kariéru potápačky v šesťdesiatke

Keď Eugene oslávila svoje šesťdesiate narodeniny, rozhodla sa, že ku šťastiu jej chýba už len jedna vec. Stať sa potápačkou. Vybrala sa medzi profesionálnych potápačov, zaobstarala si potrebnú výbavu a začala sa zúčastňovať na medzinárodných súťažiach. Jej rodina bola starkinou odvahou pobúrená a myslela si, že sa zbláznila. Podporovala ju len jej vnučka, ktorá jej pomáhala aj s korešpondenciou so sponzormi. Chvíľu trvalo, kým sa Eugene dostala do potrebnej formy a naučila sa rôzne typy skokov. Potom odletela do Rakúska na Majstrovstvá Európy. A získala prvé miesto!

eugene
rzaki.ru

Biznis s vypchávkami do deravých topánok

Aj vaše deti vás každé leto trápia s novými postavičkami do dier v Crocs šľapkách? Nuž, takto na tom bola kedysi aj Sheri Schmelzer, vtedy 40-ročná milujúca matka svojich troch detí. Až na to, že upchávanie deravých miest v „kroksách“ začali jej deti a trápili ju až kým s nimi neprišla na nové nápady. A tých nápadov bolo toľko, že Sheri založila vlastnú firmu a jej zisky rástli ohromujúcou rýchlosťou. Spoločnosť Crocs zakúpila od nej postavičky do svojich topánok za viac ako 10 miliónov dolárov.

sheri
thepiton.com

Stala sa záchranárkou

Oksana opustila rodinný podnik, kde pracovala ako právnička a zamestnala sa ako záchranárka vo Federálnej záchrannej službe v  Moskve. Po mnohých peripetiách sa dnes venuje pomoci ľuďom stratených v lesoch. Ako sama tvrdí, jej  život odrazu dostal zmysel.

oksana
moscvichka.ru

Zmenila svoje telo a zmenil sa aj jej život

Keď mala Tatyana Rybakova 14 rokov, vážila 100 kíl. Bola šikanovaná pre svoju nadváhu. Dnes má Tanya 24 rokov a váži o rovnú polovicu menej. So svojimi súčasnými päťdesiatimi kilami je z nej krásna, dynamická a veselá mladá dáma, ktorá tvrdí, že v živote nie je dôležité koľko vážite, ale ako sa cítite. Ponúka konzultácie o zdravom životnom štýle a nabáda všetkých ľudí, ktorí bojujú s nadváhou, aby svoj život zmenili nie pre druhých, ale pre seba.

tatyana
ya-zhenschina.com

Podniká organizovaním dievčenských dovoleniek

Julia Savitskaya kedysi žila normálnym životom. Bola blázon do módy, bola úspešná, pracovala u známej módnej značky a chodila na stáže do Paríža. O jej vtedajšom živote mohlo veľa mladých žien len snívať. No Julia nebola spokojná. Keď mala 27 rokov, vybrala sa splnil si svoj celoživotný sen a odcestovala na dovolenku do Nepálu. Tam sa stretla s rodákom z Kyjeva Antonom a odvtedy spolu nielen žijú, ale aj cestujú. Založili si spoločnosť, ktorá organizuje dievčenské dovolenky a ich firma má príznačný názov  Kočka v cestovnom ruchu.

julia
arrivo.ru

Aj vy máte túžbu vo svojom živote niečo zmeniť, no máte pocit, že je to príliš nereálne? Pamätajte, váš život bude len taký, aký si ho sami zariadite. Tak sa nebojte snívať a najmä si svoje sny plniť.

zdroj : babskeveci.sk (Monika), brightside.me

Najnovšie články