Urobili to presne na deň matiek. Princ Harry a Meghan zverejnili novú fotku svojho synčeka

Lucia Mužlová

Foto: twitter.com

Pri príležitosti včerajšieho dňa matiek zverejnili princ Harry a Meghan novú fotku svojho synčeka Archieho. Britská kráľovská rodina v stredu oznámila meno prvorodeného syna princa Harryho a jeho manželky Meghan. Nový prírastok dostal meno Archie Harrison, pričom jeho celá podoba znie Archie Harrison Mountbatten-Windsor.

Článok pokračuje pod videom ↓

Fotografiu zverejnili včera, no neukazuje bábätko celé. Sú na nich nožičky v dlani maminy Meghan a v pozadí môžete vidieť jarnú rozkvitnutú lúku. „Vzdávam hold všetkým mamám, tým z minulosti aj z prítomnosti, a aj tým, ktorí ich navždy stratili, no dnes si na ne spomenuli. Ctíme a oslavujeme každého z vás. Dnes je deň matiek v Spojených štátoch, Kanade, Austrálii, Novom Zélande, Južnej Afrike, Keni, Japonsku a v niekoľkých krajinách Európy. Zároveň je to prvý Deň matiek pre vojvodkyňu zo Sussexu,“ písalo sa na Instagrame pod príspevkom.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Príspevok obsahuje aj verše od americkej poetky Nayyirah Waheedovej z jej básne Krajiny: „Moja matka bola mojou prvou krajinou; prvým miestom, kde som žil.“ V Británii sa Deň matiek oslavoval 31. marca; Meghan je ale Američanka.

Archie Harrison Mountbatten-Windsor, ako znie plné meno prvorodeného potomka kráľovského páru, sa narodil v pondelok ráno. Harry a Meghan svojho syna po prvý raz predstavili médiám o dva dni neskôr v Sieni svätého Juraja na Windsorskom hrade, pričom zverejnili aj jeho meno. Dieťa je ôsmym pravnúčaťom britskej kráľovnej Alžbety II. a v nástupníckej línii na trón mu patrí siedme miesto; prvým je chlapcov starý otec princ Charles, ďalej jeho strýko princ William, bratranec princ George, sesternica princezná Charlotte, bratranec princ Louis a otec princ Harry. Archie zrejme nedostane titul princ, ale gróf z Dumbartonu.

Archie je skrátenou verziou mena Archibald, je nemeckého pôvodu a znamená „úprimný“ či „odvážny“. Harrison je domáceho pôvodu a znamená „syn Henryho“ alebo „syn Harryho“. Mountbatten-Windsor je priezvisko, ktoré používajú niektorí členovia britskej kráľovskej rodiny, vysvetľuje stanica Sky News. Dieťa bolo od svojho príchodu na svet s rodičmi v sídle Frogmore Cottage neďaleko Windsorského hradu. Pôrod prišiel menej než za rok po svadbe Harryho (34) a Meghan (37). Pár sa zasnúbil po 16 mesiacoch známosti.