Viete, ako často by ste mali kúpať vaše dieťa? Odborníčka prekvapila mnohých rodičov

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Po tom, ako hollywoodsky pár Mila Kunis a Ashton Kutcher zverejnili správu, že svoje deti umývajú iba vtedy, keď majú na sebe viditeľnú špinu, sa rozprúdila diskusia. Mnohí ich odsúdili, no zdá sa, že ich prístup vôbec nie je nesprávny.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál The Sun, takýto prístup k osobnej hygiene u malých detí vôbec nie je neprijateľný. Angela Spencer, britská odborníčka na tehotenstvo, pôrod a rodičovstvo s viac ako 20-ročnými skúsenosťami uviedla, že aj keď existujú prísnejšie pravidlá o tom, kedy a ako by sa mali kúpať dojčatá a batoľatá, nie je dôležité, aby sa deti minimálne do základnej školy kúpali každý deň.

Foto: unsplash

Nekúpte deti každý deň

Navrhla, aby rodičia deti kúpali asi dvakrát do týždňa, pokiaľ sa samozrejme medzitým nezašpinili. „Ak ste však cez deň poriadne nič nerobili, nikto nie je taký špinavý, aby sa musel každý deň komplet umývať,“ povedala. American Academy of Dermatology Association ponúka podobné rady a uvádza, že deti vo veku od 6 do 11 rokov by sa mali kúpať tak raz alebo dvakrát do týždňa, hoci častejšie umývanie im neublíži.

Pozor na nadmerné kúpanie

Samozrejme, existujú aj riziká nadmerného kúpania u detí, a to hlavne vtedy, keď sú malé. Ich pokožka môže vyschnúť a keďže je veľmi citlivá, môže aj nepríjemne zreagovať. Samozrejme, pokiaľ sú špinavé, ide o niečo celkom iné. Podobne ako keď prídu do puberty a začnú sa viac potitť. Vtedy by sa mali umývať denne a taktiež si niekoľkokrát za deň umývať tvár.

Foto: unsplash

Keď sa však narodí dieťa, je dôležité, aby ste ho hneď nekúpali, pokiaľ to nie je nevyhnutné. Ich koža je pokrytá ochrannou látkou, ktorú by malo absorbovať. Neskôr im stačí kúpeľ raz týždenne. Večerný kúpeľ však môže pomôcť aj celkovému upokojeniu dieťatka