Vďaka ktorým topánkam budete mať najkrajší zadok? Tento experiment vám to prezradí úplne presne

Lucia Mužlová

Story on heel height affecting bottom shape, FeMail, Photography Natasha Pszenicki

Ak sa trochu „pohybujete“ v módnom svete a čítate články o móde, tak určite poznáte Vogue. Jedná sa o tzv. módnu bibliu, ktorá si tentokrát posvietila na ženské pozadie. Konkrétnejšie sa pozreli na to, v ktorých topánkach máme my ženy najkrajšie pozadie. Emilly Sheffield, zástupkyňa šéfredaktorky časopisu vyhlásila, že najideálnejšie topánky sú práve lodičky, pretože keď ich máme obuté, robia nám najkrajší zadok. Pozrime sa však aj na ostatné tipy obuvi.

Myslíte si, že dokáže výška podpätkov ovplyvniť to, ako bude vyzerať váš zadok? Vogue si vybral modelku, ktorú nafotili v spodnom prádle a topánkach. Odborníčka Emma Supple následne popísala každý tip obuvi.

Baleríny

topanky1
youqueen.com

Toto je obuv, ktorú preferuje mnoho žien po celom svete. Baleríny sú pohodlné, no bohužiaľ práve táto obuv zvýrazní asi najviac vaše nedostatky. Keďže noha je pevne na zemi, sedacie svaly máme uvoľnené a teda je náš zadok automaticky položený nižšie. Každopádne, balerínky nie sú zrovna obuv, ktorá by naše nohy robila krajšie. Skracujú postavu a dokonca môžu aj pridať pár kíl v oblasti lýtok.

Klasické lodičky

topanky2
elle.com

Je dobre známe, že lodičky zvýraznia našu postavu, predĺžia ju a náš zadok pôsobí menšie a pevnejšie. Je to práve preto, že sa mení naše držanie tela a automaticky napíname sedacie svalstvo. Celé je to o udržaní rovnováhy a držaní tela. Lodičky na vyššom podpätku sú teda jednoznačne favoritom číslo jedna.

Topánky so širokým podpätkom

topanky3
aliexpress.com

Ak sa bojíte ihličiek, hrubšie podpätky sú tou správnou voľbou. Chodidlo má lepšiu stablitu a hmotnosť a práca svalov sa lepšie rozloží. Postoj je teda lepší ako pri tenkom podpätku. Náš zadok však pôsobí plochejším dojmom.

Platforma

topanky4
wikihow.com

Toto sú topánky, ktoré tiež stoja za povšimnutie. Zadok je vypuklejší a taktiež naše nohy vyzerajú opticky dlhšie. Topánky pôsobia pohodlne, no len na oko. Postava je naklonená dopredu a mnoho žien netrpí len bolesťou chrbta ale aj hornej časti tela.

Tenisky

topanky5
ezesportsbetting.com

V teniskách vyzerá náš zadok trochu mohutnejšie. Najviac sa to odzrkadlí na ženách, ktoré majú sedavé zamestnanie, pretože v oblasti sedacích svalov sa ukladá viac tuku. Tenisky sú síce pohodlné a podporujú aj naše prirodzené držanie tela. no pri chôdzi nezapájate sedacie svaly.

Ktoré topánky preferujete vy? My sme sa zhodli, že sa riadime heslom: „hlavne pohodlne“. To znamená, že do práce a vo voľnom čase preferujeme topánky na nižšom alebo strednom podpätku, prípadne tenisky alebo topánky na voľnočasové aktivity. Keď však príde nejaká príležitosť, prípadne len chceme vyzerať pekne a žensky, zvolíme podpätky, veď prečo nie.

topanky
dailymail.co.uk

Ako ste na tom vy? Volíte krásu a opticky štíhlejšiu postavu alebo preferujete pohodlnosť a na to, ako vyzerá váš zadok, vôbec nepozeráte? Dajte nám vedieť v komentároch.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), dailymail.co.uk

Najnovšie články