Vedci prišli s jednoznačnou odpoveďou. Tieto ženy sú pre mužov najatraktívnejšie

Hyriaková Kristína

Foto: unsplash

Každý človek má iný vkus a páči sa mu iná osoba. Kým niektorým mužom sa páčia vysoké ženy, iní preferujú nižšie. Niektorým sa páčia blondíny, iným brunety.

Štatistiky však hovoria jednoznačne. Zdá sa, že muži predsa len majú určité preferencie a portál Medium spísal niekoľko štúdií, ktoré vystihujú to, čo sa páči na ženách väčšine mužom na svete. Z niektorých budete možno prekvapení.

Vlasy

Vlasy je niečo, čomu venujú ženy naozaj množstvo pozornosti. Aké vlasy sa však páčia väčšine mužov? Podľa výskumov si až 74 % mužov všimne ženu na základe vlasov a až 44 % z nich uviedlo, že je to prvá vec, ktorú si všimnú. Mnohé štúdie poukazujú na to, že mužom sa viac páčia hnedovlasé a čiernovlasé ženy v porovnaní s blondínami či ryšavkami. Až 60 % mužov uprednostní brunetku pred blondínkou. Dokonca 33,1 % mužov si myslí, že hnedé vlasy sú najatraktívnejšie.

Foto: pixabay

Čo sa týka dĺžky vlasov, pozitívne hodnotenia majú len dlhé a stredne dlhé. Účes je tiež zaujímavou kapitolou a až 38 % mužov preferuje rozpustené a rovné vlasy, 33 % zase rozpustené a kučeravé a 13 % jednoduchý chvost.

Makeup

Ženy sa veľmi rady venujú skrášľovaniu a potvrdzuje to aj makeup. Podľa štúdie si medzi nalíčenou a nenalíčenou ženou muži vybrali jednoznačne a trikrát častejšie sa uchýlia k nalíčeným. V prieskume však nie je uvedená intenzita líčenia. Ďalšia štúdia však hovorí, že mnohým mužom sa páči, keď je žena nalíčená len striedmo.

Foto: pexels

Zaujímavý je však detail ohľadom rúžu. Zdá sa, že muži strávia denne v priemere o 7,3 sekundy hľadením na ženy s červeným rúžom, 6,7 sukndy na dámy s ružovým rúžom a iba 2,2 sekundy na ženy, ktoré žiadny rúž nemali.

Najnovšie články