Vinczeovci priznali netradičný štýl výchovy. Ak ho synček nedodržiava, Viktor sa s ním nerozpráva

Dana Kleinová

Foto: Instagram (Viktor Vincze) / Instagram (trochu_inak_s_adelou)

Nie je to tak dávno, čo sa z Vinczeovcov stali rodičia a ľudia mali možnosť sledovať ich cestu k adopcii. Mnoho ľudí však malo výhrady k tomu, koľko o synovi prezradili verejnosti, hoci vysvetlili, že nemôžu povedať veľa.

Článok pokračuje pod videom ↓

V minulosti sa Adela a Viktor objavili napríklad aj v podcaste Dobrý táta, o čom sme vás informovali v článku. Tam napríklad prezradili, že synček je zatiaľ naviazaný viac na mamu, keďže chceli medzi nimi vytvoriť silnú vzťahovú väzbu. Celkovo priznali, že sa ich výchova v niečom o trochu líši, keďže majú adoptovaného synčeka a nemohli si tak vytvárať puto od narodenia. Teraz však prezradili ďalší bod ich výchovy, ktorý mnohých prekvapí.

Foto: Profimedia

Každý po svojom

Ako sme vás informovali v článku, Adela a Viktor svojho syna od malička vedú k rôznym zručnostiam a záľubám. Vzali ho so sebou do tábora, chodia s ním na plávanie a s detičkami prichádza do kontaktu aj v detských kútikoch. Jednoducho si s rodičmi užíva detstvo a hrá a učí sa ako iné deti. V jednom sa však jeho výchova určite líši. Ako rodičia priznali pre portál Nový čas, synčeka vychovávajú bilingválne.

„Na malého hovoríme dvoma jazykmi. Odkedy k nám prišiel, tak sa s ním už od úplného mala rozprávam iba po anglicky a Adelka iba po slovensky,“ vysvetlil Viktor. Zároveň prezradil, že tento typ výchovy berú veľmi vážne, vďaka čomu vidia aj prvé výsledky.

„Občas to na mňa skúsi aj po slovensky, ale ja sa vtedy tvárim, že mu nerozumiem, a potom to povie po anglicky. Už si vie vypýtať jedlo, akože food, alebo vajcia, alebo vie, že auto je car. Do budúcna to potom nebude mať také ťažké pri učení jazyka, pretože to už bude poznať, a ja osobne som z toho mal hrôzu,“ dodal moderátor, vysvetľujúc tak výhody tejto výchovy.

Najnovšie články