Žena zbierala opadané šišky zo stromov celú sezónu a susedia nevedeli prečo. Potom z nich vyrobila niečo, čo budete chcieť tiež!

Monizz

Foto: takprosto.cc

V minulosti ľudia zbierali šišky na rôzne účely, medzi inými na podpaľovanie v krboch, ale aj na výrobu prírodných dekorácií. Dnes, kedy už takéto dekorácie veľmi nepreferujeme a tešíme sa skôr z tých umelo vyrobených, sú veľdiela tejto ženy priam fascinujúce.

takprosto.cc

Pozrite sa, čo vzniká už niekoľko rokov pod rukami šikovnej umelkyne, ktorá celú sezónu neúnavne zbiera šišky. Jej výrobky sú tak úchvatné, že si ich ľudia kupujú vo veľkom a mnohí sa ňou aj inšpirujú. Koniec koncov, vyrobiť si pekné dielko zo šišiek nie je vôbec náročné. Aj vy ste práve dostali chuť ísť si niečo vyrobiť?

Dekorácie zo šišiek

Nápaditá dekorácia na stôl oživí vašu rodinnú oslavu ako nič iné.

takprosto.cc

Nič neladí s kvetmi viac ako prírodný kvetináč. Podobné typy sú na zoznamoch zákazníkov každý deň, no vyrobiť si ho môžete veľmi ľahko aj sami. Stačí silné lepidlo, pekné šišky a plastový kvetináč.

takprosto.cc

Prácna dekorácia, pri ktorej je potrené šišku celú rozobrať, je fascinujúca.

takprosto.cc

Zháňate praktický a zároveň pekný košík? Stačí pár dosiek, šišky, zopár halúzok ihličnanu a je to.

takprosto.cc

Záhradná dekorácia vyrobená čisto z prírodných materiálov. Použitý bol kus pňa, kamene a šišky.

takprosto.cc

Milovníci sušených kvetov určite ocenia takúto „kyticu“. Kvietky sa dajú spraviť naozaj zo všetkého. Dokonca aj zo šišiek!

takprosto.cc

Masívna dekorácia sa hodí skôr na väčšiu komodu v spoločenskej miestnosti alebo na jedálenský stôl. Tak či onak, nádherne oživí a zútulní priestor.

takprosto.cc

V súčasnosti veľmi obľúbený štýl dekorovania vintage sa teší aj pomoci krásnych šišiek.

takprosto.cc

Ďalší z kvetináčov, ktorý vyráža dych.

takprosto.cc

Aj svadobná kytica môže byť originálna. Táto nevesta si ju objednala doslova na mieru.

takprosto.cc

Zaujímavý prvok kombinácie zelenej a hnedej. Prírodné tóny farieb privedú teplo aj do tej najchladnejšej domácnosti.

takprosto.cc

Kreativita a fantázia v tomto prípade veru nechýbali. Pozrite sa, aké krásne vedia byť postavičky na svadobnej torte. Oproti tým vyumelkovaným bábikám je tento nápad naozaj topkou.

takprosto.cc

Šišky nafarbíme a uložíme do tej správnej nádoby. Pozrite sa, ako vedia spríjemniť atmosféru hlavne na Vianoce.

takprosto.cc

Takýmto trpasličím domčekom vyrobeným z prírodných materiálov potešíte tú hŕstku detí, ktoré si dnes ešte prírodu vážia.

takprosto.cc

Na záver inšpirácia, ako naplniť dekoratívnu misu. Nastriekajte šišky rôznymi farbami, ktoré sa hodia do vášho interiéru. A je hotovo!

takprosto.cc

Páčili sa vám tieto dekorácie? Dajte nám vedieť, či si z prírodných materiálov vyrábate handmade veci aj vy. Potešíme sa aj vašim fotografiám.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

Najnovšie články