Ušetrite peniaze za kúrenie a udržte teplo v domácnosti. Vďaka jednoduchému triku ušetríte desiatky eur

Nikoleta Kottešová

Foto: pixabay

Keďže účty za energie a životné náklady túto zimu prudko stúpajú, mnohí z nás hľadajú spôsoby, ako znížiť náklady a ušetriť peniaze, kde sa dá. Pokiaľ ide o účty za energiu, jednoduché triky a tipy na minimalizáciu množstva energie, ktorú spotrebúvame, môžu mať veľký vplyv na výšku vašich účtov.

Jedna žena na TikToku odhalila jednoduchý trik, ako vykurovať vaše izby bez zapnutia kúrenia. Vo videu TikTokerka vysvetľuje, ako zabrániť prievanu z okien v znižovaní teploty vášho domova:

@the.cosyclub Stop drafts from ruining your winter! Energy prices are crazy, but we will keep you cosy💰🧣 #fyp #foryou #StopScammerTime #lifetips #diys #us #uk #energycrisis #tips #goodvibes #lifestyle #autumn #winter #cooking #follow #love #life #unihacks #diy #hacks #foryoupage #lifehack #duet ♬ Love You So – The King Khan & BBQ Show

Jednoduchý a účinný trik

„Zastavte prievan, aby ste nemali doma zimu! Ceny energií sú šialené, ale my vás udržíme v pohodlí,“ napísala. Vo videu vysvetľuje: „Sledujte to, ak je vo vašej izbe vždy zima. Toľko tepla uniká cez prievan v oknách.“ Na prekonanie tohto problému TikTokerka vysvetlila skvelý spôsob, ako zastaviť prúdenie studeného vzduchu cez trhliny, a to pomocou „blokátorov“ prievanu.

Lepiaca časť tohto „blokovača“ prievanu sa prilepí na okno a zabráni prenikaniu vzduchu. „Sú lacné a dajú sa ľahko kúpiť,“ pokračuje. Blokátor prievanu si môžete kúpiť v niekoľkých rôznych farbách, takže je veľmi jednoduché ich prispôsobiť aj vášmu štýlu okien. Ďalší TikTokeri boli týmto nápadom ohromení, pričom niektorí ich sami použili. Iní sa medzitým rozhodli pre iné riešenia.

Ľudia tipy ocenili

Jedna osoba napísala: „Existuje iný spôsob, ako otvoriť okno na bočnom paneli, otočte kruh doprava a potom zamknite okno. Tým sa zabráni prievanu.“ Zatiaľ čo iný povedal: „Zoberte alanový kľúč, utiahnite pánty a potom o pol otáčky v smere hodinových ručičiek na uzatváracích skrutkách.“ V ďalších tipoch na šetrenie peňazí jedna žena, ktorá žije vo veľmi chladnej časti sveta, prezradila trik, ktorý jej pomôže udržať teplo a znížiť účty.

TikTokerka @shay_creates vysvetlila, že život v Minnesote znamená, že sa cez zimu veľmi ochladí, a prezradila užitočný tip na udržanie tepla počas chladných mesiacov. Priemerná teplota v Minnesote počas decembra, januára a februára je pod bodom mrazu, pričom aj sneží, prší a padá mrznúci dážď. Shay vysvetlila, že jej rodina používala súpravu s plastovou fóliou, ktorou si mohli prelepiť okná, aby bolo vo vnútri počas týchto ťažkých mesiaov o niečo teplejšie.

@the.cosyclub Cosy cost cutters ❤️‍🔥 Energy prices are crazy so we’ll keep you cosy! 🥵 Use this trick to make your radiators more effective! Less heat will be absorbed by the wall, allowing more heat for the room! 🔥 #foryou #fyp #winter #energycrisis #keepingwarm #diy #lifehacks #doityourself #love #hacks #winterhacks #lifetips #follow #foryoupage #aesthetic #goodvibes #trending #satisfying #candycrush10 ♬ Love You So – The King Khan & BBQ Show

Najnovšie články