Vyšiel nový dokument o tom, ako Michael Jackson zneužíval malých chlapcov. Je len pre silné žalúdky

Lucia Mužlová

Foto: Archív TASR/AP

Správy o tom, že známy spevák Michael Jackson počas svojho života zneužíval chlapcov rozdelili fanúšikov na dva tábory. Niektorí trvrdia, že by to nikdy neurobil a boli protestovať aj počas premiéry nového dokumentu o popovej hviezde. Ďalší, žiaľ medzi nimi aj rodičia zneužitých detí, tvrdia, že je to realita. Ako to naozaj bolo rozpráva dokument Leaving Neverland, ktorý mal premiéru na prestížnom festivale Sundance Film Festival a sprevádzali ho silné reakcie.

Slávna rezidencia Michaela Jacksona s názvom Ranč Neverland mala mať, pomaly všade kde je to možné, „tajné“ priestory s posteľami, kde bolo možné bez vyrušovania relaxovať. Aj v týchto priestoroch malo dochádzať k sexuálnemu zneužívaniu detí známym popovým spevákom. V štvorhodinovom dokumente o tom svoje svedectvá ponúkajú Wade Robson a Jimmy Safechuck, ktorých mal Michael Jackson zneužívať a to už keď mali 7 a 8 rokov.

Foto: Archív TASR/AP

Reakcie divákov

Dokumentárny film na premiére festivalu Sundance Film Festival vyvolal silné reakcie. Kritici film plný explicitne vyjadreného sexuálneho obťažovania opisujú ako „hororový snímok“, film oveľa znepokojujúcejší, než by sme si mohli predstaviť a mnohí sa na sociálnych sieťach vyjadrili, že im z dokumentu bolo doslova zle od žalúdka.

0
Komentovať