Výskum hovorí jednoznačne: Toto je suma, ktorú potrebujeme, aby sme sa viac nestresovali kvôli peniazom

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Výsledky nového prieskumu odhalili množstvo peňazí, ktoré potrebujeme, aby nás už viac naše financie nestresovali. Je to však o trochu viac, ako by ste čakali.

Článok pokračuje pod videom ↓

Portál Ladbible informoval o výskume spoločnosti OnePoll, ktorá uskutočnila veľký prieskum. Zistila, že až dve tretiny Američanov trpia rôznymi mentálnymi problémami, ktoré v nich vyvolávajú financie. Prieskum medzi 2 000 dospelými v USA zistil, že 66 % sa vyhýba spoločenským udalostiam, pretože sa cítili trápne alebo nepríjemne v súvislosti so svojou finančnou situáciou.

Foto: pixabay

Mnohí ľudia sa vyhýbajú oslavám

33 % tvrdí, že sa vyhýba narodeninovým oslavám, 32 % svadbám a celkovo 56 % ľudí priznalo, že sa cítia extrémne alebo výrazne vystresovane, v súvislosti so zvyšovaním cien. Podľa opýtaných by to však vyžadovalo poriadny kus peňazí, aby sa cítili menej vystresovane. V priemere si ľudia myslia, že by potrebovali zarobiť minimálne 86-tisíc dolárov, čo je približne 80 223 eur.

Foto: maxpixel

Mnohí tvrdia, že budú v strese vždy

Množstvo respondentov však tiež uviedlo, že bez ohľadu na to, koľko peňazí zarobia, vždy sa budú cítiť v strese. Až 61 % uviedlo, že nemajú pocit, že zarábajú dosť na to, aby mohli žiť život naplno. Až 51 % uviedlo, že sa hanbia za to, že sa cítia v strese. Tiež až 80 % uviedlo, že majú nejakú formu dlhu.

Najnovšie články