Žena s najužším pásom a najmenšia žena na svete. Týchto 7 na pohľad krehkých žien sa vďaka svojim „anomáliám“ zapísalo do Guinessovej knihy rekordov

KatkaR

Bez žien by bol tento svet neúplný a tieto jemné a krehké stvorenia svojou existenciou uľahčujú chod mnohých vecí. Síce je každá z nás jedinečná a unikátna, nájdu sa medzi nami aj také, ktoré sa niečím od ostatných odlišujú a neboja sa o tom dať vedieť i verejnosti. Svojimi schopnosťami, vlastnosťami a nadľudskými výkonmi mnohé z nich dokázali šokovať nielen svoje okolie, ale celý svet. My vám prinášame 7 žien, ktorých neobvyklosť jednoducho musí byť ocenená a zapísaná v Guinessovej knihe rekordov. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Najsilnejšia žena na svete

Poľská atlétka Aneta Florczyk je považovaná za najsilnejšiu ženu na svete, a to z jednoduchého dôvodu – táto žena má vraj neskutočné schopnosti, ktoré jej umožňujú zdvihnúť 500 kg v powerliftingu (silový trojboj). Do Guinessovej knihy sa však Aneta dostala z iného a oveľa vtipnejšieho dôvodu. Práve ona totiž pokorila rekord v dvíhaní ľudí nad hlavu – za 2 minúty zdvihla táto siláčka nad hlavu 12 dospelých mužov. Síce nevieme, ako to táto žena robí, ale jedno vieme určite – nechceli by sme s ňou prísť do konfliktu!

Najohybnejšia žena na svete

Tak na túto ženu by silnejšie pohlavie pravdepodobne nedalo dopustiť. Julia Gunthel, ktorej umelecké meno znie Zlata, sa vďaka svojej pružnosti stala slávnou a jej meno bolo vpísané do Guinessovej knihy rekordov. Samozrejme to, že jej miesto držiteľky svetového rekordu v tejto oblasti právom patrí, dokázala naozaj nezvyčajným spôsobom – za 12 sekúnd praskla 3 balóny, a to výlučne pomocou ohybu chrbta. Mladej žene nerobí žiadne ťažkosti ani vtesnať sa do skleneného boxu s rozmermi 50x50x50 cm. Dôvodom je mimoriadna pružnosť Zlatiných šliach.

facebook.com

Najpotetovanejšia žena na svete

Američanka Julia Gnuse bola počas svojho života známa pod prezývkou Pomaľovaná žena a slávnou sa stala vďaka faktu, že 95% povrchu svojho tela má pokrytých tetovaniami. Ak si myslíte, že ide o ďalšiu extrémistku, ktorá dostala chuť experimentovať a prekonávať hranice, nie je to celkom tak. Po dosiahnutí 30. roku života bola Julii diagnostikovaná porfýria (ochorenie podobné lupusu), ktorá je charakteristická tým, že slnečné svetlo človeku spôsobuje výskyt nepekných pľuzgierov a jaziev na koži. Julia sa rozhodla tento problém riešiť tetovaniami, ktorými poranenia skryla.

facebook.com

Žena s najužším pásom

27-ročná Pixee Fox pochádza zo Švédska a do dnešného dňa minula približne 203 400€ na to, aby samu seba premenila na Jessicu Rabbit – fiktívnu animovanú postavičku, ktorá sa pre mnohých fanúšikov stala akýmsi sex symbolom. Pixee absolvovala veľké množstvo plastických operácií a zákrokov, vrátane viacnásobného zväčšenia prsníkov. To jej však nestačilo a kvôli dosiahnutiu vysnívaného vzhľadu si neváhala dať odstrániť 6 rebier, čím obvod svojho pása dokázala zúžiť na neuveriteľných 35,5 cm.

Mladá Švédka podstúpila ešte jednu operáciu – nechala si zaviesť očné implantáty, vďaka ktorým sa  farba jej očí zmenila z modrej na zelenú.

facebook.com

Svetový rekord v behu na vysokých podpätkoch

Bývalá tanečnica Irene Sewell si svetový rekord, ktorý sa dostal do Guinessovej knihy rekordov nielenže odbehla, ale urobila tak rovno na podpätkoch vysokých 7,6 cm. A nemyslite si, že bežala iba pár metrov. Mladá žena odbehla 42-kilometrový maratón, a to za 7 hodín a 28 minút. Bývalú držiteľku rekordu tak prekonala o 2 minúty. Pred mladou ženou dávame klobúk dolu, nakoľko (ako určite uznáte) pre mnohé z nás by bolo odbehnutie tejto vzdialenosti problematické i v pohodlných teniskách.

facebook.com
facebook.com

Najstaršia gymnastka

92-ročná dôchodkyňa Johanna Quaas pochádza z Nemecka a do Guinessovej knihy rekordov sa zapísala ako najstaršia gymnastka. Vo svojom úctyhodnom veku nielenže stále predvádza svoje gymnastické kúsky širokej verejnosti počas rôznych vystúpení, ale nebojí sa ani prijímania nových výzev, akou bol napríklad aj tandemový zokok padákom. Ten sa rozhodla venovať svojej slávnej rovesníčke, kráľovnej Alžbete II. Ako vidíte, v prípade tejto vitálnej dámy, ktorej by jej aktívny život mohli závidieť aj mladé dievčatá, je vek naozaj iba číslom.

Najmenšia žena na svete

Mladá Indka menom Jotie Amji je zapísaná v Guinessovej knihe rekordov ako vzrastovo najmenšia žena na svete. V deň svojich 18. narodenín bola výška mladej ženy iba 62,8 cm a jej váha dosahovala iba 5,2 kg. Dôvodom nízkeho vzrastu Jotie je genetické ochorenie achondroplázia. Ak vám je Jotie známa, možno ste ju zazreli v 4. sérii amerického hororového seriálu American Horror Story, kde si zahrala jednu z postáv. V súčasnosti má mladá žena 24 rokov, žije plnohodnotným životom, cestuje a vystupuje v reality show.

facebook.com

Ktorý z týchto rekordov vás prekvapil najviac? Máte vo svojom okolí aj vy ženu, ktorá svojimi schopnosťami, vlastnosťami či úspechmi ohromuje vás i svoje okolie? Neváhajte a dajte nám o nej vedieť.

Pozri aj: TOP 7 trikov od žien v domácnosti, ktoré vám uľahčia jarné upratovanie. Vďaka bodu č. 3 sa moje okná lesknú ako ešte nikdy predtým

Katuš, adme.ru

Najnovšie články