Zrušili karneval a zatvorili múzeá a kostoly. Takto dnes vyzerajú talianske mestá postihnuté koronavírusom

TASR

Foto: TASR/AP

Z dôvodu šírenia nového koronavírusu SARS-CoV-2 sa v Taliansku zrušil najväčší festival, ktorý sa každoročne konal v Benátkach. Uzavreté sú aj najznámejšie múzeá, kostoly či katedrály.

Článok pokračuje pod videom ↓

Nakazených je podľa posledných informácií 650 ľudí, najviac v regióne Lombardsko, desiatky prípadov hlási aj Benátsko, menej ako 20 chorých je v regióne Emilia-Romagna.

655 nakazených koronavírusom

Talianske úrady vo štvrtok oznámili päť nových úmrtí na nákazu koronavírusom, čím sa celkový počet obetí v krajine zvýšil na 17 a nakazených je 655 osôb. Informoval o tom webový portál The Local s odvolaním sa na taliansky úrad civilnej ochrany. Úrad civilnej ochrany vo štvrtok večer oznámil, že počet nakazených dosiahol 655. Toto číslo zahŕňa aj približne 40 osôb, ktoré boli nakazené, ale došlo u nich k úplnému vyliečeniu.

10 uzavretých talianskych miest

Taliansko má v súčasnosti najvyšší počet potvrdených prípadov koronavírusu zo všetkých európskych krajín. Viac ako 50.000 ľudí je od nedele uzavretých v 10 mestách v regióne Lombardsko a jednom meste v Benátsku po tom, ako tam talianska vláda nariadila dočasnú izoláciu s cieľom zastaviť šírenie nákazy. Talianski ministri ľudí vyzvali, aby zachovali pokoj, a zdôraznili, že Taliansko je stále bezpečné pre turistov, keďže väčšina krajiny nie je vírusom zasiahnutá.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Photographer | Venice – Milan (@silviasalaphotography) on

Obyvatelia a návštevníci desiatich malých miest v talianskom regióne Lombardsko a jedného v Benátsku, ktoré talianska vláda uzavrela a nariadila v nich dočasnú izoláciu s cieľom zastaviť šírenie nákazy koronavírusom, zažívajú nudu a niektorí už nedokážu vydržať za zatvorenými dverami a na ulici hrajú napríklad karty, informovala vo štvrtok agentúra Reuters.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by VOA Deewa (@voadeewa) on

V týchto mestečkách, kde je od nedele uzavretých viac ako 50.000 ľudí, sa nedajú kúpiť aktuálne noviny, a jedným z najväčších problémov pre ľudí, ktorí sú v nich izolovaní, sa stali rúška na tvár, respektíve otázka ako ich zohnať, uvádza Reuters. „Nemáme rúška… ak si ich objednáte v lekárni, dorazia až na ďalší týždeň,“ povedal 35-ročný učiteľ Marzio Toniolo z lombardského mestečka San Fiorano, ktorý Reuters o situácii denne informuje.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by theworldreviews (@theworld_reviews) on

„Každý, kto potrebuje ísť nakupovať do supermarketu, na miesto, kde sú ďalší ľudia, sa musí chrániť, nosiť rúško a rukavice. Takže každý ako ja, kto si tieto veci nekúpil vopred, má problém,“ dodal. Vo vstupe aj odchode z mestečiek v karanténe bránia ľuďom policajné zátarasy. Medzi ich obyvateľmi sa rôznia aj názory na efektívnosť rúšok. Niektorí ľudia ich nosia, iní nie. Miestni sa však napriek tomu nevzdávajú radosti a osláv dôležitých udalostí, píše Reuters. Dodáva, že malý chlapec v inom lombardskom mestečku Casalpusterlengo sa odmietol vzdať karnevalových osláv a na ulicu vyšiel prezlečený za Supermana.

Najnovšie články