Čo sa skrýva za najznámejším outfitom princeznej Diany? Šaty pomsty sa stali symbolom nejednej ženy

Kristína Hagarová

Foto: profimedia

Herečka Elizabeth Debicki, ktorá stvárni princeznú Dianu v novej sérii seriálu Koruna, sa objaví aj v najznámejších šatách princeznej Diany, ktoré boli označované aj ako šaty pomsty.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál People, práve preto, že sa na sociálnych sieťach objavila fotografia herečky v týchto šatách, opäť sa otvorila téma zámeru za najznámejším outfitom zosnulej princeznej Diany. Samotná princezná Diana mala tieto šaty v skrini už roky, avšak kvôli tomu, že boli poriadne odvážne pre členku kráľovskej rodiny, si ich na žiadnu oficiálnu akciu nezobrala.

Foto: profimedia

Vedela, že sa všetci budú pozerať na ňu

Na to, aby si ich obliekla, si vybrala ten najvhodnejší okamih. Bola to jej odpoveď na verejné priznanie princa Charlesa k nevere. Vedela, že v ten večer sa budú všetky oči upierať na ňu, tak im dala pádny dôvod. Nepokúsila sa vyhnúť pozornosti médií, ale dala im dôvod, aby ich zaujala ešte viac. A to odvážnymi šatami, ktorými poslala odkaz princovi Charlesovi, ale aj svetu. Šaty pomsty boli pre princeznú moment, kedy konečne vystúpila z tieňa kráľovskej rodiny a mnohých ľudí tým nepotešila.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Cinema Encyclopedia (@cinema.encyclopedia)

Mnohých nepotešila

Odvážne krátke šaty, ktoré by si Diana za iných okolností nemohla obliecť, doplnila náhrdelníkom s brošňou, ktorý bol darom od samotnej kráľovnej Alžbety. V deň, keď sa princ Charles verejne priznal k tomu, že svojej manželke Diane nebol vždy verným a oddaným manželom, sa Diana objavila na verejnosti tak, ako by to nikto nečakal. Odvážne a s úsmevom na tvári. Táto scéna bude zároveň premietnutá do seriálu Koruna, ktorého nová séria bude mať premiéru o rok.

Mnohí ľudia však seriál kritizujú vzhľadom na to, že si prispôsobuje skutočnosti, ktoré sa reálne v kráľovskej rodine stali. Ako to však naozaj bolo, vedia len oni.