Takto ste Zuzanu Čaputovú ešte nevideli. Zabudnite na elegantné šaty, prezidentka sa ukázala v inom svetle

Hyriaková Kristína

Foto: Instagram (zuzana_caputova)

Koronavírus zatienil problémy, ktoré naša planéta má. Klimatické problémy sa týkajú nás všetkých a je dôležité, aby na to upozorňovali aj ľudia, ktorí majú určitý vplyv. Medzi inými je to aj prezidentka, Zuzana Čaputová.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uviedla na svojich sociálnych sieťach, verejné inštitúcie by podľa nej mali prispieť k znižovaniu svojho dopadu na klímu. Príkladom chce ísť aj prezidentská kancelária. „Naším cieľom je stať sa prvou klimaticky neutrálnou inštitúciou do roku 2030 na Slovensku,“ uviedla prezidentka. Preto spolu so spolupracovníkmi z prezidentskej kancelárie a ich rodinnými príslušníkmi vysadili viac ako 1 400 medonosných a rôznych listnatých stromov.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova)

Chcú vykompenzovať emisie

„Nie je to náhoda, keďže ročne máme vysadiť viac ako tisícku stromov, aby sme vykompenzovali letecké emisie, ktoré nevieme inak eliminovať. Vždy hovorím, že prvoradým je znižovanie emisií, ktoré spôsobujú klimatickú zmenu. V rámci projektu Zelená kancelária realizujeme sadu opatrení, ktoré k nemu vedú. Napríklad zmenou prevádzky budov či postupným prechodom vozového parku na hybridy a elektromobily sa nám len za minulý rok podarilo znížiť emisie z dopravy o polovicu.“

Ľudia ju vychválili

Sadenie realizovali s obcou Križovany nad Dudváhom a Lesmi Slovenskej republiky. Už na jeseň v tejto oblasti sadilo stromy občianske združenie OZ Cez Kerestúr v spolupráci s pani starostkou. „Veľmi ma teší, keď sa obce aktívne zapájajú do takýchto aktivít v prospech ochrany životného prostredia.“

Prezidentka na svojich sociálnych sieťach po zverejnení fotografií opäť spustila vlnu pozitívnych komentárov. Mnohí ľudia ju vychválili za jej prístup a aj za to, že nemá problém zašpiniť si ruky.

Najnovšie články